---
title: "SATEC HOLDING AS (916961189): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SATEC HOLDING AS i Sauda hadde 2,62 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ørjan Saua. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916961189-satec-holding-as"
---

# SATEC HOLDING AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sauda

- Org.nr: 916 961 189
- Telefon: 900 64 056
- E-post: orjan.saua@outlook.com
- Daglig leder: Ørjan Saua (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,62 mill. kr (+7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 44 324 kr (Margin 1,7 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,0 % (svak). Opp fra 0,4 % i 2024
- Likviditet: 1,63 (god). Ned fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 13,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −36,1 % | 38,0 % | 0,4 % | 4,0 % |
| Driftsmargin | 43,8 % | −247,5 % | 11,0 % | 0,2 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 183,2 % | −24,7 % | −13,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,38 | 1,84 | 1,63 |
| Soliditet | 52,1 % | 9,9 % | 18,2 % | 15,3 % | 13,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 9,1 | 4,5 | 5,5 | 6,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 157 | 40 | 2 663 | 2 430 | 2 619 |
| Driftsresultat | 69 | −98 | 293 | 5 | 44 |
| Årsresultat | 54 | −98 | 198 | −40 | −24 |
| Driftsmargin | 43,8 % | −247,5 % | 11 % | 0,2 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 124 | 269 | 1 022 | 1 037 | 1 078 |
| Sum driftskostnader | 88 | 138 | - | 2 425 | 2 574 |
| Finansresultat | 0 | −3 | - | −56 | −68 |
| Resultat før skatt | - | - | 235 | −51 | −24 |
| Anleggsmidler | 109 | 139 | 775 | 627 | 514 |
| Omløpsmidler | - | - | 475 | 598 | 729 |
| Sum eiendeler | 244 | 299 | 1 249 | 1 224 | 1 243 |
| Egenkapital | 127 | 30 | 227 | 188 | 164 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 344 | 324 | 448 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 678 | 712 | 631 |

## Ledelse og styre

- Ørjan Saua: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Ørjan Saua, Rustå 15, 4200 Sauda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 17.03.2016
- Tidligere navn: SA7ECH AS (2022 til 2023); SAUA TECHNOLOGY AS (2020 til 2022); SAUA GROUP AS (2016 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Størrelse: Nr. 1 957 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Holdingselskap.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232452&sokeverdi=916961189&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SATEC AS](https://www.norscout.com/no/company/932465043-satec-as) | Sauda | - | 1,62 mill. kr | +45,7 % |
| [DECON A/S](https://www.norscout.com/no/company/947266683-decon-a-s) | Sauda | - | 344 463 kr | - |
| [POWER GRAB AS](https://www.norscout.com/no/company/987142650-power-grab-as) | Sauda | - | - | - |
| [TEGNING OG PROSJEKT SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/996446654-tegning-og-prosjekt-service-as) | Sauda | - | 777 430 kr | - |
| [SYNFARING MØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/928201635-synfaring-more-as) | Herøy | - | 2,62 mill. kr | +11,3 % |
| [POWAFA AS](https://www.norscout.com/no/company/925173924-powafa-as) | Kvinesdal | - | 2,61 mill. kr | +33,1 % |
| [LT PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/999054307-lt-partner-as) | Høyanger | - | 2,62 mill. kr | −28,6 % |
| [3FAS AS](https://www.norscout.com/no/company/930340731-3fas-as) | Stord | - | 2,61 mill. kr | −7,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
