---
title: "ORIS DENTAL HOLDING AS (916967713): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ORIS DENTAL HOLDING AS i Trondheim hadde 36,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 45 ansatte. Daglig leder er Eirik Salvesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916967713-oris-dental-holding-as"
---

# ORIS DENTAL HOLDING AS

Tannlegetjenester · Trondheim · Etablert 2016

- Org.nr: 916 967 713
- Nettsted: [orisdental.no](https://orisdental.no)
- Daglig leder: Eirik Salvesen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,5 mill. kr (+34,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −72,2 mill. kr (Margin −197,6 %)
- Ansatte: 45 (Ned fra 48 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 49
- oktober 2025: 48
- januar 2026: 47
- februar 2026: 45
- mai 2026: 44
- september 2026: 45

### Per sted

- Trondheim: 21 ansatte
- Oslo: 12 ansatte
- Hafrsfjord: 7 ansatte
- Bergen: Ingen oppgitt
- Harstad: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Ned fra 6,2 % i 2024
- Likviditet: 0,10 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,14 i 2024
- Soliditet: 6,8 % (svak). Ned fra 9,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 6,5 % | 6,2 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | −218,8 % | −310,0 % | −325,6 % | −233,5 % | −197,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,6 % | −10,2 % | −22,0 % | −57,6 % |
| Likviditetsgrad | 12,14 | 15,76 | 2,69 | 1,14 | 0,10 |
| Soliditet | 27,3 % | 16,2 % | 12,3 % | 9,0 % | 6,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 5,2 | 7,1 | 10,1 | 13,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13,9 | 15,1 | 18,0 | 27,1 | 36,5 |
| Driftsresultat | −30,3 | −46,8 | −58,6 | −63,4 | −72,2 |
| Årsresultat | −17,7 | 4,5 | −27,5 | −50,2 | −123,3 |
| Driftsmargin | −218,8 % | −310 % | −325,6 % | −233,5 % | −197,6 % |
| Sum gjeld | 742,6 | 1 463,7 | 1 825,6 | 2 126,0 | 2 722,3 |
| Sum driftskostnader | - | - | 76,6 | 90,5 | 108,7 |
| Finansresultat | - | - | 31,0 | 12,1 | −46,2 |
| Resultat før skatt | −20,5 | 4,4 | −27,6 | −51,3 | −118,4 |
| Anleggsmidler | 789,1 | 1 484,6 | 1 821,4 | 2 158,1 | 2 698,7 |
| Omløpsmidler | 231,9 | 262,0 | 259,6 | 179,3 | 223,4 |
| Sum eiendeler | 1 021,0 | 1 746,6 | 2 081,0 | 2 337,3 | 2 922,1 |
| Egenkapital | 278,4 | 282,9 | 255,4 | 211,3 | 199,8 |
| Kortsiktig gjeld | 19,1 | 16,6 | 96,6 | 156,9 | 2 349,8 |
| Langsiktig gjeld | 723,5 | 1 447,0 | 1 729,0 | 1 969,1 | 372,5 |

## Ledelse og styre

- Eirik Salvesen: Daglig leder og styremedlem
- Steinar Aasland: Styrets leder
- Heidi Hanstad: Styremedlem
- Johan Anders Gustafsson: Styremedlem
- Camilla Dahl Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Søndre gate 14, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 10.03.2016
- Tidligere navn: TSMG HOLDING AS (2016)
- Aksjekapital: 440 971,9 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 19 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oris Dental Holding AS sin virksomhet er å eie og drive tannhelsevirksomheter samt annen virksomhet som direkte eller indirekte knyttet til eierskap og drift av tannhelsevirksomheter. Virksomheten kan også drives gjennom deltakelse i eller i samarbeid med andre selskaper.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Styret endret
- 11.12.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590555&sokeverdi=916967713&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000538651&sokeverdi=916967713&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000874680&sokeverdi=916967713&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ORIS DENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/921349890-oris-dental-as) | Trondheim | 879 | 2,26 mrd. kr | +12,3 % |
| [TY TANNKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/997391497-ty-tannklinikk-as) | Trondheim | 43 | 90,9 mill. kr | +25,5 % |
| [BAKKE TANNLEGEKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989752359-bakke-tannlegekontor-as) | Trondheim | 17 | 48,9 mill. kr | +7,9 % |
| [TRONDHEIM TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915426328-trondheim-tannlegesenter-as) | Trondheim | 16 | 26,9 mill. kr | +55,7 % |
| [HEIMDAL TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992542225-heimdal-tannlegesenter-as) | Trondheim | 12 | 29,8 mill. kr | +12,2 % |
| [EVIDENT HEIMDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/929389786-evident-heimdal-as) | Trondheim | 11 | 22,3 mill. kr | +15,9 % |
| [TRONDHEIMSTANNLEGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/922625824-trondheimstannlegene-as) | Trondheim | 11 | 12,3 mill. kr | +12,9 % |
| [LADE TANNHELSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931825720-lade-tannhelsesenter-as) | Trondheim | 10 | 14,9 mill. kr | +60,6 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
