---
title: "GIVING HOLDING AS (917017387): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GIVING HOLDING AS i Tvedestrand hadde 4 800 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917017387-giving-holding-as"
---

# GIVING HOLDING AS

Avvirkning · Tvedestrand

- Org.nr: 917 017 387
- Styreleder: Espen Nilsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4 800 kr
- Driftsresultat 2025: 2 708 kr (Margin 56,4 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,23 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,09 i 2024
- Soliditet: 5,6 % (svak). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 16,7 % | 0,0 % | - | - | 56,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,0 % | −3,2 % | −6,6 % | 9,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,12 | 0,09 | 0,23 |
| Soliditet | 12,7 % | 12,7 % | 5,9 % | 5,6 % | 5,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,9 | 6,9 | 16,0 | 16,8 | 16,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 | 5 | 0 | 0 | 5 |
| Driftsresultat | 1 | 0 | −1 | −2 | 3 |
| Årsresultat | 1 | 0 | −1 | −2 | 3 |
| Driftsmargin | 16,7 % | 0,0 % | - | - | 56,4 % |
| Sum gjeld | 220 | 220 | 480 | 480 | 525 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 | 2 |
| Resultat før skatt | 1 | 0 | −1 | −2 | 3 |
| Anleggsmidler | 240 | 240 | 481 | 486 | 486 |
| Omløpsmidler | 12 | 12 | 30 | 23 | 70 |
| Sum eiendeler | 252 | 252 | 510 | 509 | 556 |
| Egenkapital | 32 | 32 | 30 | 29 | 31 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 260 | 260 | 305 |
| Langsiktig gjeld | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |

## Ledelse og styre

- Espen Nilsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gjevinggården 19, 4912 Gjeving
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.200 Avvirkning
- Etablert: 31.03.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 231 av 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Ha eierandeler i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 07.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000157581&sokeverdi=917017387&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GJEVINGGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919117583-gjevinggarden-as) | Tvedestrand | - | 507 840 kr | - |
| [JACOB AALL & SØN AS](https://www.norscout.com/no/company/920353452-jacob-aall-son-as) | Tvedestrand | 8 | 6,23 mill. kr | +69,1 % |
| [LUNDE SKOG OG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930582271-lunde-skog-og-anlegg-as) | Tvedestrand | - | 684 884 kr | - |
| [SEM SETERSKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/997077024-sem-seterskog-as) | Skien | - | 6 000 kr | - |
| [BORÅS VED AS](https://www.norscout.com/no/company/922415250-boras-ved-as) | Stjørdal | - | 3 308 kr | - |
| [SÆTERVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/933923509-saetervika-as) | Namsos | - | 7 000 kr | - |
| [AS ÅRNES & FJUG SÆTERSKOGER](https://www.norscout.com/no/company/930892475-as-arnes-fjug-saeterskoger) | Lillestrøm | - | 3 017 kr | - |
| [VED VARMING AS](https://www.norscout.com/no/company/930824070-ved-varming-as) | Larvik | - | 7 500 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
