---
title: "NIVANE AS (917038228): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NIVANE AS i Stavanger hadde 12,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917038228-nivane-as"
---

# NIVANE AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2016

- Org.nr: 917 038 228
- Nettsted: [nivane.com](https://nivane.com)
- Styreleder: Siri Engeseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,7 mill. kr (−2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 352 174 kr (Margin 2,8 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 12 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- mai 2026: 11
- juli 2026: 12
- august 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Opp fra −14,2 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Ned fra 1,07 i 2024
- Soliditet: −4,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −4,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,9 % | −14,2 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | −1,6 % | 0,9 % | 1,8 % | −6,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −3,2 % | −404,4 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,41 | 1,07 | 1,04 |
| Soliditet | 22,8 % | 16,0 % | 14,5 % | −4,9 % | −4,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 5,2 | 5,9 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 369 | 12 237 | 12 957 | 12 944 | 12 685 |
| Driftsresultat | −167 | 114 | 239 | −772 | 352 |
| Årsresultat | −257 | −89 | −25 | −1 041 | 42 |
| Driftsmargin | −1,6 % | 0,9 % | 1,8 % | −6,0 % | 2,8 % |
| Sum gjeld | 3 022 | 4 207 | 4 588 | 5 630 | 5 408 |
| Sum driftskostnader | 10 536 | 12 123 | - | 13 715 | 12 333 |
| Finansresultat | −90 | −203 | - | −269 | −310 |
| Resultat før skatt | - | - | −25 | −1 041 | 42 |
| Anleggsmidler | 32 | 92 | 67 | 45 | 25 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 300 | 5 322 | 5 162 |
| Sum eiendeler | 3 915 | 5 010 | 5 366 | 5 367 | 5 187 |
| Egenkapital | 892 | 803 | 778 | −263 | −221 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 770 | 4 987 | 4 940 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 818 | 643 | 468 |

## Ledelse og styre

- Siri Engeseth: Styrets leder
- Stig Engeseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Forusvågen 24, 4031 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 08.04.2016
- Aksjekapital: 830 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 317 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med klær, undertøy og badetøy.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000431004&sokeverdi=917038228&spraak=nb)
- 23.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000710879&sokeverdi=917038228&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 30.03.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr
- 30.03.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |
| [LA FAMIGLIA AS](https://www.norscout.com/no/company/914827450-la-famiglia-as) | Stavanger | 10 | 7,06 mill. kr | +30,4 % |
| [STAY FRIENDS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 6,05 mill. kr | +8,4 % |
| [THEOSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/932618931-theosol-as) | Stavanger | 10 | 1,76 mill. kr | +3,1 % |
| [EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as) | Stavanger | 13 | 8,21 mill. kr | +18,3 % |
| [KULL AS](https://www.norscout.com/no/company/996069362-kull-as) | Stavanger | 9 | 7,41 mill. kr | −8,2 % |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [AJ COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/915919367-aj-company-as) | Stavanger | 7 | 7,93 mill. kr | +0,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
