---
title: "PARMANN & HAGEN AS (917109540): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PARMANN & HAGEN AS i Sarpsborg hadde 20 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Una Parmann. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917109540-parmann-hagen-as"
---

# PARMANN & HAGEN AS

Tannlegetjenester · Sarpsborg · Etablert 2016

- Org.nr: 917 109 540
- Nettsted: [tannkontoret.no](https://tannkontoret.no)
- Daglig leder: Una Parmann (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20 mill. kr (+3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −247 277 kr (Margin −1,2 %)
- Ansatte: 8 (Ned fra 10 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- oktober 2025: 10
- februar 2026: 9
- august 2026: 8
- september 2026: 10
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,5 % i 2024
- Likviditet: 0,82 (svak). Ned fra 0,84 i 2024
- Soliditet: 3,1 % (svak). Ned fra 11,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,2 % | 5,9 % | 4,5 % | −10,6 % |
| Driftsmargin | 4,4 % | 2,8 % | 1,1 % | 0,6 % | −1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 127,4 % | 32,5 % | 30,9 % | −152,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 1,46 | 1,05 | 0,84 | 0,82 |
| Soliditet | 4,3 % | 9,1 % | 7,3 % | 11,3 % | 3,1 % |
| Gjeldsgrad | 22,4 | 10,0 | 12,7 | 7,8 | 31,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 046 | 17 299 | 18 498 | 19 255 | 20 002 |
| Driftsresultat | 701 | 479 | 199 | 115 | −247 |
| Årsresultat | 433 | 285 | 72 | 55 | −207 |
| Driftsmargin | 4,4 % | 2,8 % | 1,1 % | 0,6 % | −1,2 % |
| Sum gjeld | 4 459 | 3 869 | 2 778 | 2 145 | 2 101 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 299 | 19 140 | 20 249 |
| Finansresultat | - | - | −101 | −39 | −12 |
| Resultat før skatt | 558 | 372 | 98 | 76 | −259 |
| Anleggsmidler | 1 535 | 1 272 | 979 | 616 | 437 |
| Omløpsmidler | 3 124 | 2 984 | 2 017 | 1 803 | 1 731 |
| Sum eiendeler | 4 658 | 4 255 | 2 996 | 2 419 | 2 167 |
| Egenkapital | 199 | 386 | 218 | 273 | 67 |
| Kortsiktig gjeld | 1 660 | 2 043 | 1 925 | 2 145 | 2 101 |
| Langsiktig gjeld | 2 800 | 1 826 | 853 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Una Parmann: Daglig leder og varamedlem
- Thomas Hagen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Torggata 10, 1707 Sarpsborg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 24.04.2016
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916788517-center-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 72 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av tannlegepraksis.

## Siste endringer

- 24.08.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 24.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000710153&sokeverdi=917109540&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000424048&sokeverdi=917109540&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791523&sokeverdi=917109540&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLOW TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/926112104-flow-tannhelse-as) | Sarpsborg | 7 | 8,78 mill. kr | +2,1 % |
| [TANNLEGE GLENN SLETTE AS](https://www.norscout.com/no/company/914341620-tannlege-glenn-slette-as) | Sarpsborg | - | 8,28 mill. kr | +12,9 % |
| [TORGET TANNHELSE SARPSBORG AS](https://www.norscout.com/no/company/916584997-torget-tannhelse-sarpsborg-as) | Sarpsborg | - | 4,61 mill. kr | +9,3 % |
| [INDREVÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/928222799-indrevaer-as) | Sarpsborg | - | 4,01 mill. kr | 0,0 % |
| [PRESTEGAARD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927995468-prestegaard-holding-as) | Sarpsborg | - | 2,84 mill. kr | +9,3 % |
| [V DENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930031984-v-dental-as) | Sarpsborg | - | 2,55 mill. kr | −6,1 % |
| [GØSTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929233824-goste-holding-as) | Sarpsborg | - | 2,17 mill. kr | −13,9 % |
| [TANNLEGE ÅDALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933037339-tannlege-adalen-as) | Sarpsborg | - | 1,83 mill. kr | −5,4 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
