---
title: "ZU4R SPORTSWEAR AS (917176574): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZU4R SPORTSWEAR AS i Harstad hadde 2,71 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Christen Hermansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917176574-zu4r-sportswear-as"
---

# ZU4R SPORTSWEAR AS

Detaljhandel med klær · Harstad

- Org.nr: 917 176 574
- Daglig leder: Christen Hermansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,71 mill. kr (+16,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −609 300 kr (Margin −22,5 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −18,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −14,7 % i 2024
- Likviditet: 7,13 (meget god). Opp fra 4,29 i 2024
- Soliditet: 25,7 % (god). Ned fra 54,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −44,5 % | 2,6 % | −14,7 % | −18,1 % |
| Driftsmargin | −0,5 % | −56,8 % | 4,5 % | −21,8 % | −22,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 0,5 % | −29,9 % | −57,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,83 | 4,29 | 7,13 |
| Soliditet | 74,5 % | 60,0 % | 61,5 % | 54,9 % | 25,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 201 | 2 216 | 2 060 | 2 327 | 2 710 |
| Driftsresultat | −16 | −1 258 | 93 | −507 | −609 |
| Årsresultat | −31 | −1 254 | 10 | −593 | −759 |
| Driftsmargin | −0,5 % | −56,8 % | 4,5 % | −21,8 % | −22,5 % |
| Sum gjeld | 430 | 1 516 | 1 427 | 1 388 | 2 695 |
| Sum driftskostnader | 3 217 | 3 474 | 1 967 | 2 835 | 3 319 |
| Finansresultat | −15 | 4 | −83 | −86 | −149 |
| Resultat før skatt | - | - | 10 | −593 | −759 |
| Anleggsmidler | 20 | 1 380 | 1 318 | 1 256 | 1 201 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 393 | 1 821 | 2 425 |
| Sum eiendeler | 1 689 | 3 788 | 3 710 | 3 077 | 3 626 |
| Egenkapital | 1 258 | 2 272 | 2 283 | 1 690 | 931 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 410 | 425 | 340 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 017 | 963 | 2 355 |

## Ledelse og styre

- Christen Hermansen: Daglig leder
- Jan Inge Hansen: Styrets leder
- Kenneth Markussen: Styremedlem
- Hanne Lundberg: Styremedlem
- Monica Eide: Styremedlem
- Alvin Ronald Jensvold: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østenbekkveien 30, 9403 Harstad
- Postadresse: Tegerbærveien 11A, 9403 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 27.04.2016
- Aksjekapital: 136 394 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Regnskapsfører: [ADMENTO EVENSKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/950533676-admento-evenskjer-as)
- Størrelse: Nr. 1 181 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling/salg av klær og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder delta i andres selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 18.06.2026: Ny forretningsadresse
- 15.09.2025: Ny postadresse
- 15.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000623458&sokeverdi=917176574&spraak=nb)
- 18.06.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000396884&sokeverdi=917176574&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000210283&sokeverdi=917176574&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000739791&sokeverdi=917176574&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554931&sokeverdi=917176574&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.08.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HJERTER DAME AS](https://www.norscout.com/no/company/987787295-hjerter-dame-as) | Harstad | 5 | 2,15 mill. kr | −11,2 % |
| [ELLEN'S PELSSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/995689197-ellen-s-pelsstudio-as) | Harstad | - | 326 431 kr | - |
| [HERMINES MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/927557134-hermines-mote-as) | Harstad | 6 | 4,31 mill. kr | +8,6 % |
| [KANSTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/934383222-kanstrom-as) | Harstad | - | 237 182 kr | - |
| [JANNE'S AS](https://www.norscout.com/no/company/986120149-janne-s-as) | Harstad | 7 | 5,01 mill. kr | +7,6 % |
| [SAA INVESTERINGER AS](https://www.norscout.com/no/company/915302505-saa-investeringer-as) | Harstad | - | 0 kr | - |
| [ETRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/932919494-etrade-as) | Harstad | 11 | 7,79 mill. kr | +3,4 % |
| [FRESH AS](https://www.norscout.com/no/company/928009084-fresh-as) | Harstad | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
