---
title: "ULTIMAX HOLDING AS (917189188): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ULTIMAX HOLDING AS i Ringsaker hadde 3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917189188-ultimax-holding-as"
---

# ULTIMAX HOLDING AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Ringsaker · Etablert 2016

- Org.nr: 917 189 188
- Styreleder: Knut Tangen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 2,86 mill. kr (Margin 95,5 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 291 mill. kr (+3,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,2 % (svak). Opp fra −2,8 % i 2024
- Likviditet: 2,62 (meget god)
- Soliditet: 92,5 % (meget god). Opp fra 92,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,8 % | 4,2 % |
| Driftsmargin | 94,0 % | - | 95,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −3,9 % | 3,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,62 |
| Soliditet | 90,7 % | 92,1 % | 92,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 213 | 0 | 3 000 |
| Driftsresultat | 2 080 | −1 959 | 2 864 |
| Årsresultat | 1 000 | −2 311 | 2 565 |
| Driftsmargin | 94 % | - | 95,5 % |
| Sum gjeld | 6 517 | 5 255 | 5 227 |
| Sum driftskostnader | 133 | 1 959 | 136 |
| Finansresultat | −1 080 | −482 | −421 |
| Resultat før skatt | 1 000 | −2 441 | 2 443 |
| Anleggsmidler | 67 774 | 66 054 | 66 176 |
| Omløpsmidler | 2 576 | 723 | 3 139 |
| Sum eiendeler | 70 350 | 66 777 | 69 315 |
| Egenkapital | 63 833 | 61 522 | 64 088 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | - | 1 200 |
| Langsiktig gjeld | 6 517 | 5 255 | 4 027 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 302 319 | 281 401 | 291 151 |
| Driftsresultat | 11 852 | 9 573 | 18 426 |
| Årsresultat | −3 435 | −6 583 | 3 357 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 3,4 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 353 633 | 325 690 | 329 502 |
| Sum driftskostnader | 290 467 | 271 828 | 272 725 |
| Finansresultat | −15 554 | −17 330 | −13 441 |
| Resultat før skatt | −3 702 | −7 757 | 4 985 |
| Anleggsmidler | 212 608 | 203 750 | 192 716 |
| Omløpsmidler | 161 974 | 136 306 | 154 497 |
| Sum eiendeler | 374 582 | 340 056 | 347 214 |
| Egenkapital | 20 949 | 14 366 | 17 712 |
| Kortsiktig gjeld | 107 076 | 87 147 | 103 809 |
| Langsiktig gjeld | 246 557 | 238 543 | 225 693 |

## Ledelse og styre

- Knut Tangen: Styrets leder
- Kjell Michaelsen: Styremedlem
- Irina Lindblad: Styremedlem
- Stein Rune Bakke: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandsagvegen 14, 2383 Brumunddal
- Postadresse: Postboks 2, 2381 Brumunddal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 21.04.2016
- Aksjekapital: 1 080 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 371 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Holdingselskap for investeringer, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 25.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000552690&sokeverdi=917189188&spraak=nb)
- 25.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000140973&sokeverdi=917189188&spraak=nb)
- 02.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000858219&sokeverdi=917189188&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000653633&sokeverdi=917189188&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KRAN OG MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/970926240-kran-og-maskinservice-as) | Ringsaker | 6 | 48,9 mill. kr | +36,6 % |
| [NÆRINGSSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/934290992-naeringssalg-as) | Ringsaker | - | 2,05 mill. kr | - |
| [O K KOMPRESSORSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/944015159-o-k-kompressorservice-as) | Ringsaker | 19 | 32,4 mill. kr | +7,5 % |
| [HYMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/974332914-hymas-as) | Ringsaker | - | 0 kr | - |
| [AEBI SCHMIDT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/938364052-aebi-schmidt-norge-as) | Ringsaker | 21 | 132 mill. kr | −27,2 % |
| [MAXSUS AS](https://www.norscout.com/no/company/936991238-maxsus-as) | Ringsaker | - | - | - |
| [HYMAX AS](https://www.norscout.com/no/company/956998433-hymax-as) | Ringsaker | 38 | 337 mill. kr | +5,1 % |
| [BREDRUP DØR OG VINDU AS](https://www.norscout.com/no/company/895326062-bredrup-dor-og-vindu-as) | Ringsaker | - | 3,13 mill. kr | −3,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
