---
title: "ELEMENTPARTNER AS (917265488): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELEMENTPARTNER AS i Rauma hadde 219 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 94 ansatte. Daglig leder er Roar Håseth-Aas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917265488-elementpartner-as"
---

# ELEMENTPARTNER AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Rauma · Etablert 2016

- Org.nr: 917 265 488
- Nettsted: [elementpartner.no](https://elementpartner.no)
- Daglig leder: Roar Håseth-Aas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 219 mill. kr (−4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 618 167 kr (Margin 0,3 %)
- Ansatte: 94 (Opp fra 89 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 95
- oktober 2025: 90
- november 2025: 89
- januar 2026: 93
- februar 2026: 91
- mars 2026: 89
- mai 2026: 87
- juni 2026: 95
- juli 2026: 99
- august 2026: 101
- september 2026: 93
- oktober 2026: 94

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Ned fra 7,0 % i 2024
- Likviditet: 0,64 (svak). Opp fra 0,63 i 2024
- Soliditet: 5,2 % (svak). Ned fra 6,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,8 % | 8,3 % | 7,0 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | 1,4 % | 12,1 % | 5,6 % | 3,4 % | 0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | −50,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,66 | 0,67 | 0,63 | 0,64 |
| Soliditet | −5,7 % | 3,0 % | - | 6,8 % | 5,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 31,8 | - | 13,6 | 18,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 192 901 | 207 765 | 197 014 | 228 495 | 219 145 |
| Driftsresultat | 2 626 | 25 078 | 10 995 | 7 697 | 618 |
| Årsresultat | −2 551 | 14 678 | 3 582 | 98 | −3 573 |
| Driftsmargin | 1,4 % | 12,1 % | 5,6 % | 3,4 % | 0,3 % |
| Sum gjeld | 179 441 | 157 486 | 160 226 | 141 221 | 142 066 |
| Sum driftskostnader | 190 275 | - | - | 220 798 | 218 527 |
| Finansresultat | −5 810 | - | - | −6 984 | −5 172 |
| Resultat før skatt | - | 18 903 | 4 593 | 714 | −4 553 |
| Anleggsmidler | 126 788 | 118 687 | 116 768 | 111 529 | 104 821 |
| Omløpsmidler | - | 43 746 | 51 988 | 40 060 | 44 969 |
| Sum eiendeler | 169 710 | 162 432 | 168 755 | 151 589 | 149 790 |
| Egenkapital | −9 731 | 4 946 | - | 10 368 | 7 724 |
| Kortsiktig gjeld | - | 65 997 | 77 767 | 63 716 | 70 087 |
| Langsiktig gjeld | - | 91 489 | 82 460 | 77 504 | 71 979 |

## Ledelse og styre

- Roar Håseth-Aas: Daglig leder
- Svein Sivertsen: Styrets leder
- Lars Stenerud: Styremedlem
- Tine Annette Laskerud: Styremedlem
- Tore Anders Nordal: Styremedlem
- Heidi Sussanne Leren: Styremedlem
- André Venås: Varamedlem
- Arild Hartviksen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øran 37, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 14.04.2016
- Tidligere navn: ØRAN VEST AS (2016 til 2019)
- Aksjekapital: 405 997,9 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2016
- Avdelinger: 2 i Åndalsnes
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av betongelementer for bygge- og anleggsvirksomhet, samt å eie og utvikle fast eiendom samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelser i annen virksomhet i tilsvarende bransje.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Aksjekapital endret
- 06.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 01.09.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000779849&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000779850&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 01.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000722918&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000608215&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000879499&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000879500&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000879498&sokeverdi=917265488&spraak=nb)
- 13.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000786768&sokeverdi=917265488&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE ULVESTAD CEMENTVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/874675962-brodrene-ulvestad-cementvarefabrikk-as) | Rauma | 5 | 9,67 mill. kr | +0,7 % |
| [A H INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988971367-a-h-invest-as) | Rauma | - | 641 140 kr | - |
| [NOBI AS](https://www.norscout.com/no/company/933896412-nobi-as) | Askøy | 97 | 370 mill. kr | +3,8 % |
| [CON-FORM PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935602211-con-form-produksjon-as) | Orkland | 91 | 136 mill. kr | −20 % |
| [NORSK SPENNBETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/980884953-norsk-spennbetong-as) | Sandnes | 102 | 205 mill. kr | +17,8 % |
| [STENI AS](https://www.norscout.com/no/company/918150145-steni-as) | Larvik | 82 | 281 mill. kr | +22,6 % |
| [HÅ ELEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/923629211-ha-element-as) | Hå | 107 | 195 mill. kr | +2,8 % |
| [LOE RØRPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/977293022-loe-rorprodukter-as) | Øvre Eiker | 80 | 320 mill. kr | −1,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
