---
title: "GLOBAL STILLAS AS (917323208): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GLOBAL STILLAS AS i Rælingen hadde 25,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Kamil Dawid Zajac. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917323208-global-stillas-as"
---

# GLOBAL STILLAS AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Rælingen · Etablert 2016

- Org.nr: 917 323 208
- Nettsted: [globalstillas.no](https://globalstillas.no)
- Daglig leder: Kamil Dawid Zajac

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,3 mill. kr (+19,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −253 706 kr (Margin −1,0 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- mars 2026: 6
- mai 2026: 5
- august 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 2,82 (meget god). Opp fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 15,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 18,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,7 % | −11,6 % | 4,8 % | −0,9 % |
| Driftsmargin | 12,7 % | 6,6 % | −11,1 % | 6,1 % | −1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 36,9 % | −52,4 % | 17,9 % | −14,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,02 | 0,88 | 0,90 | 2,82 |
| Soliditet | 49,4 % | 35,0 % | 15,4 % | 18,6 % | 15,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,9 | 5,5 | 4,4 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 700 | 34 147 | 24 717 | 21 148 | 25 274 |
| Driftsresultat | 3 520 | 2 251 | −2 750 | 1 290 | −254 |
| Årsresultat | 2 842 | 1 733 | −2 945 | 817 | −668 |
| Driftsmargin | 12,7 % | 6,6 % | −11,1 % | 6,1 % | −1,0 % |
| Sum gjeld | 5 309 | 13 178 | 22 820 | 21 723 | 23 242 |
| Sum driftskostnader | 24 180 | - | 27 466 | 19 858 | 25 528 |
| Finansresultat | −2 | - | −195 | −473 | −414 |
| Resultat før skatt | - | 2 262 | −2 945 | 817 | −668 |
| Anleggsmidler | 576 | 8 081 | 14 026 | 13 747 | 13 524 |
| Omløpsmidler | - | 12 186 | 12 939 | 12 938 | 14 011 |
| Sum eiendeler | 10 489 | 20 268 | 26 964 | 26 684 | 27 535 |
| Egenkapital | 5 180 | 7 090 | 4 145 | 4 962 | 4 293 |
| Kortsiktig gjeld | - | 11 924 | 14 759 | 14 356 | 4 963 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 254 | 8 061 | 7 367 | 18 279 |

## Ledelse og styre

- Kamil Dawid Zajac: Daglig leder
- Emilia Irena Zajac: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nedre Rælingsveg 433, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 14.05.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [INSIGNIS AS](https://www.norscout.com/no/company/917835810-insignis-as)
- Regnskapsfører: [EASY ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/916643098-easy-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 297 av 1 078 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og utleie av stillas, tilhenger og utstyr. Import og eksport av stillas, byggematerialer, møbler og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000446260&sokeverdi=917323208&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRENT-TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/928900266-brent-tre-as) | Rælingen | - | 6,39 mill. kr | +120,8 % |
| [SMART RAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/933269426-smart-rail-as) | Rælingen | - | 2,49 mill. kr | - |
| [KETIL MOEN SPESIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/959114382-ketil-moen-spesial-as) | Rælingen | - | 1,14 mill. kr | −14,2 % |
| [NATURSTEIN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/883186052-naturstein-norge-as) | Rælingen | - | 964 500 kr | - |
| [KETIL MOEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989254324-ketil-moen-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [SML SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/837723582-sml-systems-as) | Rælingen | - | - | - |
| [ANK AS](https://www.norscout.com/no/company/921881126-ank-as) | Rælingen | 5 | 33,6 mill. kr | −33,1 % |
| [AXI AS](https://www.norscout.com/no/company/982571596-axi-as) | Rælingen | 5 | 9,48 mill. kr | +29,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
