---
title: "SANTO2014 HOLDING AS (917368090): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANTO2014 HOLDING AS i Gausdal er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917368090-santo2014-holding-as"
---

# SANTO2014 HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Gausdal

- Org.nr: 917 368 090
- Styreleder: Lise Ellingsdalen

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −9 876 kr
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,3 % i 2024
- Likviditet: 0,07 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,06 i 2024
- Soliditet: 76,5 % (meget god). Opp fra 76,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,1 % | - | 0,3 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,4 % | −1,0 % | 0,4 % | 1,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,23 | 0,23 | 0,18 | 0,06 | 0,07 |
| Soliditet | 82,6 % | 82,4 % | 82,2 % | 76,0 % | 76,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −15 | −16 | −9 | −10 | −10 |
| Årsresultat | −2 | −4 | −9 | 4 | 10 |
| Sum gjeld | 196 | 199 | 199 | 292 | 287 |
| Sum driftskostnader | - | - | 9 | 10 | 10 |
| Finansresultat | - | - | - | 13 | 21 |
| Resultat før skatt | −2 | −4 | −9 | 4 | 11 |
| Anleggsmidler | 1 083 | 1 083 | 1 083 | 1 199 | 1 199 |
| Omløpsmidler | 46 | 45 | 36 | 16 | 21 |
| Sum eiendeler | 1 129 | 1 128 | 1 119 | 1 215 | 1 220 |
| Egenkapital | 933 | 929 | 919 | 923 | 933 |
| Kortsiktig gjeld | 196 | 199 | 199 | 292 | 287 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lise Ellingsdalen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Svatsum Øverbygd 786, 2657 Svatsum
- Postadresse: c/o Lise Ellingsdalen, Svatsum Øverbygd 786, 2657 Svatsum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 17.03.2016
- Aksjekapital: 247 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Formål: Eie aksjer, verdipapirer og andeler i andre selskaper, eie og drive fast eiendom samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 29.10.2026: Regnskapsfører endret
- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000277647&sokeverdi=917368090&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OMI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989216511-omi-holding-as) | Gausdal | - | 0 kr | - |
| [ELØYPE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918067574-eloype-holding-as) | Gausdal | - | - | - |
| [LET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/896300512-let-holding-as) | Gausdal | - | 0 kr | - |
| [PELOY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918067590-peloy-holding-as) | Gausdal | - | - | - |
| [ANSO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989204955-anso-invest-as) | Gausdal | - | 2 400 kr | - |
| [N.C.L HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918067604-n-c-l-holding-as) | Gausdal | - | - | - |
| [OAO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921864248-oao-holding-as) | Gausdal | - | 58 036 kr | - |
| [GRERE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989178725-grere-holding-as) | Gausdal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
