---
title: "FIRST MOLAR AS (917427747): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIRST MOLAR AS i Færder hadde 5,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kristian Mathisen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917427747-first-molar-as"
---

# FIRST MOLAR AS

Tannlegetjenester · Færder

- Org.nr: 917 427 747
- Daglig leder: Kristian Mathisen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,34 mill. kr (+13,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,07 mill. kr (Margin 57,5 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,0 % (meget god). Opp fra 34,9 % i 2024
- Likviditet: 7,18 (meget god). Opp fra 5,14 i 2024
- Soliditet: 90,8 % (meget god). Opp fra 90,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,7 % | 27,3 % | 34,9 % | 39,0 % |
| Driftsmargin | 30,4 % | 26,5 % | 33,3 % | 51,1 % | 57,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 31,6 % | 38,5 % | 42,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,59 | 5,14 | 7,18 |
| Soliditet | 72,8 % | 81,8 % | 90,6 % | 90,5 % | 90,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 748 | 4 056 | 4 613 | 4 685 | 5 335 |
| Driftsresultat | 1 141 | 1 076 | 1 537 | 2 394 | 3 066 |
| Årsresultat | 892 | 844 | 1 254 | 1 931 | 2 878 |
| Driftsmargin | 30,4 % | 26,5 % | 33,3 % | 51,1 % | 57,5 % |
| Sum gjeld | 1 357 | 992 | 593 | 750 | 964 |
| Sum driftskostnader | 2 607 | 2 980 | - | 2 291 | 2 269 |
| Finansresultat | 5 | - | - | 82 | 512 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 608 | 2 476 | 3 578 |
| Anleggsmidler | 2 837 | 2 935 | 3 595 | 3 494 | 3 575 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 719 | 4 408 | 6 919 |
| Sum eiendeler | 4 980 | 5 459 | 6 315 | 7 902 | 10 494 |
| Egenkapital | 3 623 | 4 467 | 5 721 | 7 152 | 9 530 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 593 | 858 | 964 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | −108 | - |

## Ledelse og styre

- Kristian Mathisen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Amundrødveien 61, 3142 Vestskogen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 22.06.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [OSEBERG SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912106594-oseberg-services-as)
- Størrelse: Nr. 662 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegetjenester, kjøp og salg av tannlegeutstyr, samt investere i eiendom. I tillegg herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 28.08.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000485519&sokeverdi=917427747&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TØNSBERG TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929691164-tonsberg-tannlegesenter-as) | Færder | - | 6,83 mill. kr | +36,1 % |
| [TANSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/929528417-tansel-as) | Færder | - | 2,72 mill. kr | +2,4 % |
| [BELLEVUE TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/937068220-bellevue-tannhelse-as) | Færder | 6 | - | - |
| [GEMI AS](https://www.norscout.com/no/company/924847050-gemi-as) | Færder | - | 2,34 mill. kr | +11,1 % |
| [NØTTERØY TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/991921990-notteroy-tannhelse-as) | Færder | 8 | 19,4 mill. kr | +22,6 % |
| [TANNLEGENE AASEN & KVIKSTADHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926471996-tannlegene-aasen-kvikstadhagen-as) | Færder | - | 1,2 mill. kr | - |
| [TANNLEGE NORVEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/935625300-tannlege-norveel-as) | Færder | - | 965 391 kr | - |
| [HBL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992619066-hbl-holding-as) | Færder | - | 701 384 kr | −63,5 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.07.2026.
