---
title: "RK-SMIA AS (917431744): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RK-SMIA AS i Oslo hadde 16,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917431744-rk-smia-as"
---

# RK-SMIA AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Oslo · Etablert 1979

- Org.nr: 917 431 744
- Telefon: 22 36 60 70
- E-post: post@rk-smia.no
- Nettsted: [rk-smia.no](https://www.rk-smia.no)
- Styreleder: Ida Linnea Drotninghaug

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,7 mill. kr (+3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −105 807 kr (Margin −0,6 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- september 2025: 10
- mai 2026: 9
- juni 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −31,0 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Ned fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 47,4 % (meget god). Opp fra 46,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −10,0 % | −31,0 % | −2,0 % |
| Driftsmargin | - | - | −4,8 % | −11,4 % | −0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −17,4 % | −59,8 % | −6,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 1,55 | 1,48 |
| Soliditet | 68,3 % | 66,8 % | 60,2 % | 46,4 % | 47,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 1,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 772 | 17 017 | 16 332 | 16 201 | 16 738 |
| Driftsresultat | - | - | −779 | −1 852 | −106 |
| Årsresultat | −288 | −442 | −798 | −1 932 | −141 |
| Driftsmargin | - | - | −4,8 % | −11,4 % | −0,6 % |
| Sum gjeld | 2 525 | 2 487 | 2 775 | 2 615 | 2 361 |
| Sum driftskostnader | −251 | −381 | 17 111 | 18 052 | 16 843 |
| Finansresultat | −38 | −62 | −19 | −80 | −35 |
| Resultat før skatt | - | - | −798 | −1 932 | −141 |
| Anleggsmidler | 1 293 | 1 171 | 1 024 | 834 | 1 003 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 948 | 4 047 | 3 483 |
| Sum eiendeler | 7 962 | 7 482 | 6 972 | 4 880 | 4 486 |
| Egenkapital | 5 438 | 4 995 | 4 197 | 2 265 | 2 125 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 775 | 2 615 | 2 361 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ida Linnea Drotninghaug: Styrets leder
- Rune Drotninghaug: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verkseier Furulunds vei 10, 0668 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 30.05.1979
- Tidligere navn: RK-SMIA R KRISTENSEN & CO AS (1995 til 2013)
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [LANGSETH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/995300796-langseth-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RESPIRARE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/827175722-respirare-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 172 av 378 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, produksjon samt hva som dermed står i forbindelse. Deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Styret endret
- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000623488&sokeverdi=917431744&spraak=nb)
- 01.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000721743&sokeverdi=917431744&spraak=nb)
- 01.09.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000721744&sokeverdi=917431744&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OULIE-HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917515328-oulie-hansen-as) | Oslo | 7 | 33 mill. kr | −30,7 % |
| [MOLO AS](https://www.norscout.com/no/company/981352734-molo-as) | Oslo | 7 | 10,9 mill. kr | +2,3 % |
| [ITW CONSTRUCTION PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/914780985-itw-construction-products-as) | Oslo | 7 | 77,1 mill. kr | −7,4 % |
| [ENERGISAVER AS](https://www.norscout.com/no/company/924775726-energisaver-as) | Oslo | 7 | 3,29 mill. kr | +146,2 % |
| [EBM-PAPST AS](https://www.norscout.com/no/company/924273038-ebm-papst-as) | Oslo | 8 | 89,8 mill. kr | +2,3 % |
| [SAINT-GOBAIN ABRASIVES AS](https://www.norscout.com/no/company/911781174-saint-gobain-abrasives-as) | Oslo | 6 | 56,5 mill. kr | +1,8 % |
| [SCHÜCO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/931978357-schuco-norway-as) | Oslo | 8 | 125 mill. kr | −10,6 % |
| [IWAKI NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/977264030-iwaki-norge-as) | Oslo | 6 | 40,6 mill. kr | −14,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
