---
title: "STAVANGER STEEL AS (917466564): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER STEEL AS i Strand hadde 32 776 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rasmus Nordbø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917466564-stavanger-steel-as"
---

# STAVANGER STEEL AS

Støping av stål · Strand

- Org.nr: 917 466 564
- Daglig leder: Rasmus Nordbø (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32 776 kr (−99,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,03 mill. kr (Margin −3 148,3 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,3 % i 2024
- Likviditet: 1,77 (god). Ned fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 33,1 % (god). Ned fra 46,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,2 % | 17,9 % | 5,3 % | −11,6 % |
| Driftsmargin | −4,3 % | 5,5 % | 24,9 % | 9,9 % | −3 148,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 103,5 % | 10,8 % | −31,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,27 | 2,08 | 1,77 |
| Soliditet | 10,6 % | 11,4 % | 25,5 % | 46,9 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 8,4 | 7,8 | 2,9 | 1,1 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 257 011 | 170 351 | 20 900 | 8 120 | 33 |
| Driftsresultat | −10 956 | 9 402 | 5 196 | 805 | −1 032 |
| Årsresultat | −12 933 | 8 990 | 4 255 | 434 | −900 |
| Driftsmargin | −4,3 % | 5,5 % | 24,9 % | 9,9 % | −3 148,3 % |
| Sum gjeld | 133 310 | 42 216 | 14 986 | 5 819 | 4 537 |
| Sum driftskostnader | 267 967 | 160 950 | - | 7 314 | 1 065 |
| Finansresultat | −2 880 | −617 | - | −249 | −122 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 456 | 556 | −1 154 |
| Anleggsmidler | 12 500 | 1 000 | 5 000 | 4 000 | 2 000 |
| Omløpsmidler | - | - | 15 119 | 6 965 | 4 783 |
| Sum eiendeler | 149 196 | 47 627 | 20 119 | 10 965 | 6 783 |
| Egenkapital | 15 886 | 5 411 | 5 133 | 5 146 | 2 246 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 11 924 | 3 355 | 2 702 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 062 | 2 464 | 1 835 |

## Ledelse og styre

- Rasmus Nordbø: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Rygg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stålverksvegen 51, 4100 Jørpeland
- Postadresse: Rådhusgaten 31, 4100 Jørpeland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.520 Støping av stål
- Etablert: 22.06.2016
- Tidligere navn: RYFISH FISKÅ AS (2016 til 2017)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Regnskapsfører: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon av spesialstål. Selskapet vil i tillegg selge varer og tjenester som skjer i naturlig tilknytning til produksjon av spesialstål. Selskapet vil utøve formålet i egen regi eller i samarbeid av enhver art herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.

## Siste endringer

- 10.10.2026: Regnskapsfører endret
- 10.10.2026: Revisor endret
- 12.01.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 10.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000792688&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 10.10.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000792689&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600154&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000010182&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 19.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000891262&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 19.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000891263&sokeverdi=917466564&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790223&sokeverdi=917466564&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER STEEL INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/921317859-stavanger-steel-industries-as) | Strand | - | 2,28 mill. kr | +12,9 % |
| [ELART METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/913569016-elart-metall-as) | Modum | - | 248 187 kr | - |
| [EUROMET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920014429-euromet-holding-as) | Rana | - | 0 kr | - |
| [RUSTFRITT AS](https://www.norscout.com/no/company/924420383-rustfritt-as) | Fredrikstad | - | 2,7 mill. kr | +44,1 % |
| [EUROMET AS](https://www.norscout.com/no/company/920014372-euromet-as) | Rana | 5 | 3,23 mill. kr | −41,1 % |
| [FRANK SMED AS](https://www.norscout.com/no/company/886386052-frank-smed-as) | Oppdal | 6 | 8,49 mill. kr | −19,2 % |
| [TOTRU HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/986244379-totru-holding-as) | Nittedal | - | 57 600 kr | - |
| [VERFORM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/888986332-verform-holding-as) | Meråker | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.10.2026.
