---
title: "SNOWVISION AS (917467366): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SNOWVISION AS i Stavanger hadde 3,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jan Vatsvåg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917467366-snowvision-as"
---

# SNOWVISION AS

Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Stavanger

- Org.nr: 917 467 366
- Daglig leder: Jan Vatsvåg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,94 mill. kr (−5,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −356 204 kr (Margin −9,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 19,75 (meget god). Opp fra 15,35 i 2024
- Soliditet: 0,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −0,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,7 % | −9,2 % | 3,6 % | −3,9 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | 9,1 % | −34,5 % | 7,8 % | −9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −254,8 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 9,31 | 15,35 | 19,75 |
| Soliditet | 74,6 % | 9,3 % | −1,4 % | −0,9 % | 0,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 9,7 | - | - | 236,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 413 | 894 | 3 042 | 4 147 | 3 936 |
| Driftsresultat | 24 | 81 | −1 049 | 324 | −356 |
| Årsresultat | 21 | 45 | −1 326 | 62 | −632 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 9,1 % | −34,5 % | 7,8 % | −9,1 % |
| Sum gjeld | 398 | 11 542 | 10 167 | 8 791 | 9 105 |
| Sum driftskostnader | 390 | 813 | - | 3 823 | 4 292 |
| Finansresultat | 3 | −23 | - | −262 | −276 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 330 | 62 | −632 |
| Anleggsmidler | 0 | 4 017 | 3 117 | 2 262 | 550 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 908 | 6 450 | 8 593 |
| Sum eiendeler | 1 567 | 12 727 | 10 026 | 8 712 | 9 143 |
| Egenkapital | 1 169 | 1 185 | −141 | −79 | 39 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 742 | 420 | 435 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 425 | 8 371 | 8 670 |

## Ledelse og styre

- Jan Vatsvåg: Daglig leder og styrets leder
- Jens Melberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandsvingen 14A, 4032 Stavanger
- Postadresse: Postboks 6850, 4079 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
- Etablert: 28.04.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2016
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Størrelse: Nr. 215 av 682 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, salg, utleie og service av kunnskapsbaserte systemer og utstyr, eie og investere i aksjer og andre selskaper og virksomheter, samt deltakelse av enhver art i andre forretningsforetagende, kjøp og salg av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000623495&sokeverdi=917467366&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 29.10.2022: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,21 mill. kr
- 29.10.2022: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,21 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIMPLYFISH AS](https://www.norscout.com/no/company/918777830-simplyfish-as) | Stavanger | - | 4,21 mill. kr | −2,7 % |
| [CREATOR MAKERSPACE AS](https://www.norscout.com/no/company/816148812-creator-makerspace-as) | Stavanger | - | 2,62 mill. kr | +42 % |
| [HEALTHCATALYST AS](https://www.norscout.com/no/company/929241940-healthcatalyst-as) | Stavanger | - | 4,29 mill. kr | +114,4 % |
| [T-WELL AS](https://www.norscout.com/no/company/918072608-t-well-as) | Stavanger | - | 2,25 mill. kr | +15,4 % |
| [SYNAPSE AS](https://www.norscout.com/no/company/982263840-synapse-as) | Stavanger | - | 4,44 mill. kr | +10,3 % |
| [ARTIS AS](https://www.norscout.com/no/company/989235230-artis-as) | Stavanger | - | 2,2 mill. kr | −6,1 % |
| [TIDEWAVE MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/918491775-tidewave-medical-as) | Stavanger | - | 6,05 mill. kr | +70,3 % |
| [EXEDRA AS](https://www.norscout.com/no/company/816696992-exedra-as) | Stavanger | - | 1,67 mill. kr | −17,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
