---
title: "FARGER I HARMONI AS (917575401): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FARGER I HARMONI AS i Stavanger hadde 4,84 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Pär Jonas Johansson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917575401-farger-i-harmoni-as"
---

# FARGER I HARMONI AS

Maler- og glassarbeid · Stavanger · Etablert 2016

- Org.nr: 917 575 401
- Daglig leder: Pär Jonas Johansson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,84 mill. kr (+6,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 374 380 kr (Margin 7,7 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,3 % (meget god). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Ned fra 2,09 i 2024
- Soliditet: 37,6 % (god). Ned fra 55,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 81,5 % | 16,0 % | 6,8 % | 19,3 % |
| Driftsmargin | 16,9 % | 29,1 % | 7,6 % | 2,3 % | 7,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 33,6 % | 9,5 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,87 | 2,09 | 1,59 |
| Soliditet | 50,4 % | 41,5 % | 53,5 % | 55,8 % | 37,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,4 | 0,9 | 0,8 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 967 | 5 580 | 4 418 | 4 548 | 4 838 |
| Driftsresultat | 840 | 1 622 | 337 | 105 | 374 |
| Årsresultat | 655 | 1 263 | 253 | 69 | 285 |
| Driftsmargin | 16,9 % | 29,1 % | 7,6 % | 2,3 % | 7,7 % |
| Sum gjeld | 790 | 1 401 | 865 | 685 | 1 494 |
| Sum driftskostnader | 4 127 | 3 959 | 4 081 | 4 443 | 4 464 |
| Finansresultat | 0 | −1 | −3 | −17 | −9 |
| Resultat før skatt | - | - | 334 | 88 | 365 |
| Anleggsmidler | 541 | 453 | 257 | 121 | 659 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 604 | 1 430 | 1 735 |
| Sum eiendeler | 1 593 | 2 394 | 1 861 | 1 550 | 2 394 |
| Egenkapital | 803 | 993 | 996 | 865 | 900 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 859 | 685 | 1 090 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 6 | 1 | 405 |

## Ledelse og styre

- Pär Jonas Johansson: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tårngata 1, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 02.08.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2016
- Regnskapsfører: [LIGO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/892122652-ligo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 518 av 1 370 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndverksvirksomhet i malerbransjen samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Dette omfatter blant annet innvending og utvendig maling, dekorasjonsmaling og fasaderehabilitering.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232489&sokeverdi=917575401&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ULTIMAL AS](https://www.norscout.com/no/company/922155755-ultimal-as) | Stavanger | 6 | 11,2 mill. kr | +8,7 % |
| [T & M ROGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/922713588-t-m-rogaland-as) | Stavanger | 6 | 944 386 kr | - |
| [FINNS GLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/919980672-finns-glass-as) | Stavanger | 7 | 10,1 mill. kr | −4,5 % |
| [MNS KOMPLETT AS](https://www.norscout.com/no/company/937058977-mns-komplett-as) | Stavanger | 5 | - | - |
| [PERFECT AS](https://www.norscout.com/no/company/891331002-perfect-as) | Stavanger | 8 | 6,11 mill. kr | −3,4 % |
| [AK MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/923477977-ak-malerservice-as) | Stavanger | - | 5,3 mill. kr | +42 % |
| [ARCA GLASS OG FASADE AS](https://www.norscout.com/no/company/920554091-arca-glass-og-fasade-as) | Stavanger | 8 | 20,4 mill. kr | −28,5 % |
| [JSL HÅNDTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/931354124-jsl-handtverk-as) | Stavanger | - | 4,71 mill. kr | +16,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
