---
title: "JM TUNING AS (917583099): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JM TUNING AS i Lyngdal hadde 671 166 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Joakim Aanensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917583099-jm-tuning-as"
---

# JM TUNING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Lyngdal

- Org.nr: 917 583 099
- Daglig leder: Joakim Aanensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 671 166 kr (+28,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 43 853 kr (Margin 6,5 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 30,1 % (meget god). Opp fra −2,6 % i 2024
- Likviditet: 1,02 (tilfredsstillende). Opp fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 41,3 % (meget god). Opp fra 27,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,6 % | 30,1 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | −0,7 % | 6,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −8,9 % | 85,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,31 | 0,98 | 1,02 |
| Soliditet | 31,4 % | 27,1 % | 41,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,7 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 379 | 522 | 671 |
| Driftsresultat | 3 | −4 | 44 |
| Årsresultat | 3 | −3 | 35 |
| Driftsmargin | 0,8 % | −0,7 % | 6,5 % |
| Sum gjeld | 82 | 93 | 98 |
| Sum driftskostnader | 376 | 526 | 627 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 3 | −3 | 44 |
| Anleggsmidler | 12 | 36 | 75 |
| Omløpsmidler | 108 | 91 | 92 |
| Sum eiendeler | 120 | 127 | 167 |
| Egenkapital | 38 | 34 | 69 |
| Kortsiktig gjeld | 82 | 93 | 90 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 8 |

## Ledelse og styre

- Joakim Aanensen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvåsveien 1172, 4588 Kvås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 20.07.2016
- Tidligere navn: ØRSENGS UTLEIE AS (2016 til 2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2016
- Regnskapsfører: CONSULT REGNSKAPSFØRER STOKKELAND
- Størrelse: Nr. 2 531 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie, kjøp/salg av biler og bildeler, tuning, små reparasjoner og utstyr. Import av materiell.

## Kunngjøringer

- 06.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000351331&sokeverdi=917583099&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000630002&sokeverdi=917583099&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMENTO SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927643782-amento-service-as) | Lyngdal | - | 2,32 mill. kr | −32,7 % |
| [HOVELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/920239013-hoveland-as) | Lyngdal | - | 566 991 kr | - |
| [APK MOTOR OG DPF REGENERERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920047890-apk-motor-og-dpf-regenerering-as) | Lyngdal | - | 8,07 mill. kr | +21,4 % |
| [BILGRUPPEN SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/929555082-bilgruppen-sor-as) | Lyngdal | - | 0 kr | - |
| [KVAVIK DEKK & REP AS](https://www.norscout.com/no/company/818673582-kvavik-dekk-rep-as) | Lyngdal | 5 | 6,3 mill. kr | +1,7 % |
| [LYNGDAL VASK&SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/937459955-lyngdal-vask-service-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [LYNGDAL KAROSSERI & AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914060370-lyngdal-karosseri-auto-as) | Lyngdal | 58 | 222 mill. kr | +6,3 % |
| [LYNGDAL AUTOTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/938592152-lyngdal-autotech-as) | Lyngdal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.06.2026.
