---
title: "RELIABLE FIRE SPRINKLER (NORWAY) AS (917592063): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RELIABLE FIRE SPRINKLER (NORWAY) AS i Frogn hadde 24,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Morten Sundby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917592063-reliable-fire-sprinkler-norway-as"
---

# RELIABLE FIRE SPRINKLER (NORWAY) AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Frogn

Eid 80 % av [HEMOS AS](https://www.norscout.com/no/company/917428972-hemos-as)

- Org.nr: 917 592 063
- Nettsted: [sprinklerbutikken.no](https://sprinklerbutikken.no)
- Daglig leder: Morten Sundby (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,8 mill. kr (−5,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3 mill. kr (Margin 12,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,3 % (meget god). Opp fra 17,1 % i 2024
- Likviditet: 1,90 (god). Opp fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 55,0 % (meget god). Opp fra 49,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 44,4 % | 39,1 % | 17,1 % | 19,3 % |
| Driftsmargin | −0,2 % | 15,4 % | 18,5 % | 10,4 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 547,6 % | 125,9 % | 38,7 % | 35,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,20 | 1,45 | 1,69 | 1,90 |
| Soliditet | −13,2 % | 17,6 % | 37,0 % | 49,9 % | 55,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,7 | 1,7 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 335 | 30 358 | 32 321 | 26 324 | 24 805 |
| Driftsresultat | −24 | 4 685 | 5 977 | 2 738 | 2 999 |
| Årsresultat | 30 | 3 401 | 4 237 | 2 094 | 2 294 |
| Driftsmargin | −0,2 % | 15,4 % | 18,5 % | 10,4 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 8 098 | 11 528 | 10 532 | 7 805 | 7 110 |
| Sum driftskostnader | 15 359 | - | 26 344 | 23 585 | 21 806 |
| Finansresultat | 55 | - | −535 | −33 | −119 |
| Resultat før skatt | - | 4 131 | 5 442 | 2 705 | 2 880 |
| Anleggsmidler | 248 | 385 | 2 916 | 3 496 | 2 921 |
| Omløpsmidler | - | 13 598 | 13 807 | 12 094 | 12 879 |
| Sum eiendeler | 7 152 | 13 983 | 16 724 | 15 591 | 15 800 |
| Egenkapital | −946 | 2 455 | 6 192 | 7 786 | 8 690 |
| Kortsiktig gjeld | - | 11 328 | 9 532 | 7 138 | 6 793 |
| Langsiktig gjeld | - | 200 | 1 000 | 667 | 317 |

## Konsern

2 selskaper.

- [HEMOS AS](https://www.norscout.com/no/company/917428972-hemos-as) (Morselskap)
  - RELIABLE FIRE SPRINKLER (NORWAY) AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Morten Sundby: Daglig leder og styremedlem
- Bård Gunnar Skråning: Styrets leder
- Thomas Knutsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hestehagen 5, 1448 Drøbak
- Postadresse: Postboks 1062, 1442 Drøbak
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 01.07.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Revisor: [AKERSHUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/967604364-akershus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SKI KONSULENTBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/915996965-ski-konsulentbyra-as)
- Størrelse: Nr. 151 av 378 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og distribusjon av brannsprinkler-produkter samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600171&sokeverdi=917592063&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KAKKEL & PEIS SPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/963809506-kakkel-peis-spesialisten-as) | Frogn | 13 | 45,1 mill. kr | −8,7 % |
| [NYE PEIS OG SKORSTEINSGUTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/991310258-nye-peis-og-skorsteinsgutta-as) | Frogn | - | 1,22 mill. kr | - |
| [HEMOS AS](https://www.norscout.com/no/company/917428972-hemos-as) | Frogn | - | - | - |
| [FORFOUR AS](https://www.norscout.com/no/company/932532328-forfour-as) | Frogn | - | - | - |
| [IDÉ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/925791229-ide-group-as) | Frogn | - | 756 mill. kr | - |
| [SEVAN AS](https://www.norscout.com/no/company/917104700-sevan-as) | Frogn | - | 23,1 mill. kr | +21 % |
| [S T DAHL AS](https://www.norscout.com/no/company/979226853-s-t-dahl-as) | Frogn | 5 | 11,4 mill. kr | +33,5 % |
| [GOJ VERKTØY AS](https://www.norscout.com/no/company/932117576-goj-verktoy-as) | Frogn | - | 13 mill. kr | +3,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
