---
title: "E & H RØRLEGGERBEDRIFT AS (917738963): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "E & H RØRLEGGERBEDRIFT AS i Eidsvoll hadde 12,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Frode Espelid. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917738963-e-h-rorleggerbedrift-as"
---

# E & H RØRLEGGERBEDRIFT AS

Rørleggerarbeid · Eidsvoll · Etablert 2016

- Org.nr: 917 738 963
- Nettsted: [ehror.no](https://ehror.no)
- Daglig leder: Frode Espelid (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,5 mill. kr (−16,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,01 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 7 (Opp fra 5 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 6
- oktober 2025: 5
- februar 2026: 7
- mars 2026: 8
- september 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,4 % (meget god). Opp fra 4,4 % i 2024
- Likviditet: 2,50 (meget god). Opp fra 1,75 i 2024
- Soliditet: 61,0 % (meget god). Opp fra 46,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,6 % | −17,1 % | 4,4 % | 23,4 % |
| Driftsmargin | 10,1 % | −0,4 % | −5,7 % | 0,9 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −33,6 % | 8,7 % | 43,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,09 | 1,75 | 2,50 |
| Soliditet | 53,4 % | 48,9 % | 54,5 % | 46,7 % | 61,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 0,8 | 1,1 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 853 | 13 648 | 12 331 | 14 961 | 12 476 |
| Driftsresultat | 1 495 | −48 | −707 | 131 | 1 006 |
| Årsresultat | 1 164 | −31 | −684 | 305 | 812 |
| Driftsmargin | 10,1 % | −0,4 % | −5,7 % | 0,9 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 2 366 | 2 488 | 1 415 | 2 286 | 1 802 |
| Sum driftskostnader | 13 358 | 13 695 | 13 038 | 14 830 | 11 471 |
| Finansresultat | 8 | 17 | 23 | 30 | 35 |
| Resultat før skatt | - | - | −684 | 161 | 1 041 |
| Anleggsmidler | 75 | 42 | 157 | 282 | 119 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 955 | 4 006 | 4 497 |
| Sum eiendeler | 5 078 | 4 869 | 3 112 | 4 288 | 4 616 |
| Egenkapital | 2 712 | 2 381 | 1 697 | 2 002 | 2 814 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 415 | 2 286 | 1 801 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Frode Espelid: Daglig leder og styremedlem
- Kim André Haugen: Styrets leder
- Tove Laila Espelid: Varamedlem
- Marit Sandholt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sundgata 1, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 06.09.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 636 av 2 657 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørlegger og ventilasjonsarbeid og hva som dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000630093&sokeverdi=917738963&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574842&sokeverdi=917738963&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STENBERG & EMILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976782720-stenberg-emilsen-as) | Eidsvoll | 9 | 11,8 mill. kr | +7,8 % |
| [EIDSVOLL RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/913953819-eidsvoll-ror-as) | Eidsvoll | 6 | 11,8 mill. kr | +23,6 % |
| [EKA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927470616-eka-ror-as) | Eidsvoll | 9 | 13,4 mill. kr | +74,9 % |
| [LARSEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925233056-larsen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 6 | 6,65 mill. kr | +11,3 % |
| [B & O FORBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/911754215-b-o-forberg-as) | Eidsvoll | 27 | 32,7 mill. kr | +16,4 % |
| [BORGEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993753998-borgen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 5 | 11,3 mill. kr | −2,9 % |
| [ADAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/931569201-adaq-as) | Eidsvoll | - | 1,85 mill. kr | −4,9 % |
| [RØRLEGGERMESTER KAI G ALMELI AS](https://www.norscout.com/no/company/979569289-rorleggermester-kai-g-almeli-as) | Eidsvoll | - | 1,46 mill. kr | −12,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
