---
title: "DRAMMEN SVEISESERVICE AS (917756627): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DRAMMEN SVEISESERVICE AS i Drammen hadde 66 151 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Einar Knutsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917756627-drammen-sveiseservice-as"
---

# DRAMMEN SVEISESERVICE AS

Bearbeiding av metaller · Drammen

- Org.nr: 917 756 627
- Telefon: 465 16 888
- E-post: post@drss.no
- Daglig leder: Einar Knutsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 66 151 kr (−99,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,26 mill. kr (Margin −1 899,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 23,1 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 1,89 i 2024
- Soliditet: 22,6 % (god). Ned fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 67,7 % | 18,6 % | 23,1 % | −11,2 % |
| Driftsmargin | 32,6 % | 23,9 % | 10,4 % | 18,5 % | −1 899,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 103,3 % | 27,1 % | 52,1 % | −39,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,05 | 3,62 | 3,58 | 1,89 | 1,05 |
| Soliditet | 67,8 % | 60,8 % | 66,4 % | 34,2 % | 22,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 1,9 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 139 | 6 685 | 6 468 | 9 337 | 66 |
| Driftsresultat | 1 023 | 1 595 | 671 | 1 729 | −1 256 |
| Årsresultat | 640 | 1 174 | 537 | 1 214 | −1 264 |
| Driftsmargin | 32,6 % | 23,9 % | 10,4 % | 18,5 % | −1 899,1 % |
| Sum gjeld | 423 | 1 333 | 1 318 | 7 336 | 8 762 |
| Sum driftskostnader | - | - | 5 797 | - | 1 322 |
| Finansresultat | - | - | −39 | - | −8 |
| Resultat før skatt | 858 | 1 527 | 631 | 1 671 | −1 264 |
| Anleggsmidler | 178 | 1 026 | 1 101 | 8 014 | 8 059 |
| Omløpsmidler | 1 136 | 2 372 | 2 819 | 3 139 | 3 256 |
| Sum eiendeler | 1 314 | 3 398 | 3 920 | 11 153 | 11 315 |
| Egenkapital | 891 | 2 065 | 2 602 | 3 817 | 2 553 |
| Kortsiktig gjeld | 372 | 655 | 786 | 1 659 | 3 110 |
| Langsiktig gjeld | 52 | 678 | 532 | 5 677 | 5 652 |

## Ledelse og styre

- Einar Knutsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Laurits Grønlands vei 15, 3035 Drammen
- Postadresse: Gundesølina 117, 3039 Drammen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 15.08.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Størrelse: Nr. 636 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding av metaller og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 26.05.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000297737&sokeverdi=917756627&spraak=nb)
- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000192428&sokeverdi=917756627&spraak=nb)
- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000191728&sokeverdi=917756627&spraak=nb)
- 20.03.2026: [Varsel om tvangsoppløsning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000127834&sokeverdi=917756627&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [B2B METALLARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/912024024-b2b-metallarbeid-as) | Drammen | - | 2,54 mill. kr | −37,6 % |
| [HTS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/837695082-hts-eiendom-as) | Drammen | - | 7,11 mill. kr | +2,7 % |
| [HTS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/935908353-hts-invest-as) | Drammen | - | 11,1 mill. kr | −12,1 % |
| [TUVERUD MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/876179792-tuverud-mek-as) | Drammen | - | 11,5 mill. kr | +13,8 % |
| [KAMSTÅL ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/929207580-kamstal-ost-as) | Drammen | 5 | 87,5 mill. kr | +84,6 % |
| [DALBERGS RØRSVEISER AS](https://www.norscout.com/no/company/938127581-dalbergs-rorsveiser-as) | Drammen | 6 | - | - |
| [PEDERSEN SMIE OG SVEISEVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/979117558-pedersen-smie-og-sveiseverksted-as) | Drammen | 13 | 13,1 mill. kr | +18,7 % |
| [EIKER OVERFLATETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/961645344-eiker-overflateteknikk-as) | Drammen | 18 | 17,9 mill. kr | +9,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/drammen)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Helsebedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/drammen)
- [IT-selskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/drammen)
- [Transportbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/drammen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.05.2026.
