---
title: "HØYTRYKKS-VAKTA AS (917804184): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HØYTRYKKS-VAKTA AS i Ullensaker hadde 22,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Kristian Enderud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917804184-hoytrykks-vakta-as"
---

# HØYTRYKKS-VAKTA AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Ullensaker · Etablert 2016

- Org.nr: 917 804 184
- Nettsted: [hoytrykksvakta.no](https://hoytrykksvakta.no)
- Daglig leder: Kristian Enderud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,6 mill. kr (−17,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,5 mill. kr (Margin 6,6 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- desember 2025: 10
- februar 2026: 9
- mars 2026: 11
- april 2026: 12
- juni 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,5 % (god). Ned fra 25,0 % i 2024
- Likviditet: 3,27 (meget god). Opp fra 3,09 i 2024
- Soliditet: 71,4 % (meget god). Opp fra 69,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,2 % | 15,0 % | 25,0 % | 10,5 % |
| Driftsmargin | 1,4 % | 6,7 % | 6,9 % | 11,1 % | 6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,5 % | 23,7 % | 35,8 % | 14,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,87 | 1,96 | 3,03 | 3,09 | 3,27 |
| Soliditet | 34,7 % | 55,7 % | 68,9 % | 69,4 % | 71,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 961 | 24 151 | 22 747 | 27 378 | 22 591 |
| Driftsresultat | 363 | 1 611 | 1 580 | 3 038 | 1 502 |
| Årsresultat | 268 | 1 267 | 1 248 | 2 401 | 1 183 |
| Driftsmargin | 1,4 % | 6,7 % | 6,9 % | 11,1 % | 6,6 % |
| Sum gjeld | 9 208 | 4 899 | 3 336 | 4 318 | 4 406 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 167 | 24 340 | 21 090 |
| Finansresultat | - | - | 29 | 38 | 24 |
| Resultat før skatt | 350 | 1 629 | 1 609 | 3 076 | 1 526 |
| Anleggsmidler | 345 | 1 438 | 623 | 794 | 962 |
| Omløpsmidler | 13 748 | 9 614 | 10 113 | 13 326 | 14 428 |
| Sum eiendeler | 14 093 | 11 052 | 10 736 | 14 120 | 15 390 |
| Egenkapital | 4 885 | 6 152 | 7 400 | 9 801 | 10 984 |
| Kortsiktig gjeld | 7 336 | 4 899 | 3 336 | 4 318 | 4 406 |
| Langsiktig gjeld | 1 871 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kristian Enderud: Daglig leder
- Rune Odd Andersen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kongsvingervegen 6, 2040 Kløfta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 13.09.2016
- Tidligere navn: VA-DRIFT AS (2016)
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2016
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/922376883-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tjenestelevering innen vann og avløp, samt annet som står i forbindelse med dette, herunder investering i selskap med samme formål.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000493890&sokeverdi=917804184&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000546022&sokeverdi=917804184&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WASTEWATER AS](https://www.norscout.com/no/company/924921978-wastewater-as) | Oslo | 11 | 14 mill. kr | −1,6 % |
| [LOFTHEIM RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/928201139-loftheim-renovasjon-as) | Time | 10 | 22,6 mill. kr | −0,5 % |
| [OPPLAND MILJØTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/977502519-oppland-miljoteknikk-as) | Øyer | 11 | 24,9 mill. kr | −5,5 % |
| [SAFECLEAN STOKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/914818494-safeclean-stokke-as) | Sandefjord | 10 | 18,3 mill. kr | - |
| [OMLAND TANKRENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936553184-omland-tankrenovasjon-as) | Hå | 12 | - | - |
| [SERWENT HØYTRYKK OG VEDLIKEHOLDSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927727013-serwent-hoytrykk-og-vedlikeholdsservice-as) | Sarpsborg | 9 | 23 mill. kr | +5,2 % |
| [SLAM OG SPYLESERVICE INDRE ØSTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/981891341-slam-og-spyleservice-indre-ostfold-as) | Indre Østfold | 12 | 27,4 mill. kr | −9,6 % |
| [SLAMSUG VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/932412551-slamsug-vest-as) | Herøy | 9 | 22,4 mill. kr | +25,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
