---
title: "SPEEDEVENT AS (917821283): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPEEDEVENT AS i Våler hadde 2,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Eddie Werner Mathisen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917821283-speedevent-as"
---

# SPEEDEVENT AS

Annen trafikkskoleundervisning · Våler

- Org.nr: 917 821 283
- Telefon: 480 35 889
- E-post: post@speedevnt.no
- Nettsted: [speedevent.no](https://www.speedevent.no)
- Daglig leder: Eddie Werner Mathisen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,39 mill. kr (+8,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −53 733 kr (Margin −2,2 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,3 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,78 (svak). Opp fra 0,76 i 2024
- Soliditet: −78,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −93,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,2 % | −25,2 % | - | −2,3 % |
| Driftsmargin | −13,4 % | 8,4 % | −17,1 % | 6,8 % | −2,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,71 | 0,76 | 0,78 |
| Soliditet | - | −80,8 % | −102,2 % | −93,6 % | −78,0 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 837 | 2 951 | 2 897 | 2 198 | 2 391 |
| Driftsresultat | −246 | 247 | −495 | 150 | −54 |
| Årsresultat | −261 | 231 | −513 | 138 | −62 |
| Driftsmargin | −13,4 % | 8,4 % | −17,1 % | 6,8 % | −2,2 % |
| Sum gjeld | 1 325 | 3 462 | 4 076 | 3 976 | 4 527 |
| Sum driftskostnader | 2 082 | 2 704 | - | 2 048 | 2 445 |
| Finansresultat | −15 | −16 | - | −12 | −8 |
| Resultat før skatt | - | - | −513 | 138 | −62 |
| Anleggsmidler | 81 | 19 | 25 | 10 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 992 | 2 044 | 2 543 |
| Sum eiendeler | −64 | 1 915 | 2 016 | 2 054 | 2 543 |
| Egenkapital | −1 778 | −1 547 | −2 060 | −1 922 | −1 984 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 793 | 2 693 | 3 244 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 283 | 1 283 | 1 283 |

## Ledelse og styre

- Eddie Werner Mathisen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Eddie Mathisen, Nedre Storskjæret 5, 2436 Våler i Solør
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.532 Annen trafikkskoleundervisning
- Etablert: 12.09.2016
- Aksjekapital: 75 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Størrelse: Nr. 11 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Være en ledende, attraktiv og innovativ aktør innen førerutviklingskurs for motorsyklister. Med utgangspunkt i arrangementer i trygge omgivelser for opplæring. Speedevent AS skal tilrettelegge opplæring for private, klubber, organisasjoner og offentlige etater. Hvor målsetningen er å bidra til «nullvisjonen» på norske veier. Selskapet skal også tilby temareiser, MC turer og motorsykkel arrangementer. Kjøp og salg av MC, utstyr til MC, kjøreutstyr. Samt alt hva som måtte stå i forbindelse med motorsykkel og kursvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000334821&sokeverdi=917821283&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000668138&sokeverdi=917821283&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SR AVL OG SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/926447815-sr-avl-og-sport-as) | Våler | 10 | 6,04 mill. kr | −29,8 % |
| [BODEN HARMONI AS](https://www.norscout.com/no/company/912086194-boden-harmoni-as) | Våler | - | 723 021 kr | - |
| [PREG BARNEHAGER VÅK AS](https://www.norscout.com/no/company/930391212-preg-barnehager-vak-as) | Våler | 28 | 13 mill. kr | +11,1 % |
| [TENNIS-TRENING.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/932886561-tennis-trening-no-as) | Våler | - | 416 234 kr | - |
| [NAF TRAFIKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/956141370-naf-trafikksenter-as) | Våler | 43 | 55,8 mill. kr | +13,1 % |
| [SR STABLES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924862459-sr-stables-holding-as) | Våler | - | 0 kr | - |
| [KROG GRINI AS](https://www.norscout.com/no/company/815094042-krog-grini-as) | Marker | - | 2,43 mill. kr | −3,2 % |
| [LIV AS](https://www.norscout.com/no/company/916227469-liv-as) | Lillestrøm | - | 2,35 mill. kr | +59,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
