---
title: "MØRE STÅL AS (917823758): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MØRE STÅL AS i Sula hadde 11,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Jan Ståle Langø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917823758-more-stal-as"
---

# MØRE STÅL AS

Bearbeiding av metaller · Sula · Etablert 2016

- Org.nr: 917 823 758
- Telefon: 93 03 79 55
- E-post: post@morestal.no
- Nettsted: [morestal.no](https://morestal.no/)
- Daglig leder: Jan Ståle Langø (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,4 mill. kr (+16,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 401 197 kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- februar 2026: 10
- mars 2026: 11
- april 2026: 10
- mai 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,8 % (god). Opp fra 7,0 % i 2024
- Likviditet: 2,03 (meget god). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 54,2 % (meget god). Opp fra 26,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 55,9 % | −4,9 % | 7,0 % | 12,8 % |
| Driftsmargin | −2,0 % | 11,9 % | −1,4 % | 2,8 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −24,1 % | 12,4 % | 25,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,98 | 1,25 | 2,03 |
| Soliditet | −2,9 % | 38,1 % | 24,7 % | 26,5 % | 54,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,6 | 3,1 | 2,8 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 383 | 14 296 | 12 624 | 9 828 | 11 430 |
| Driftsresultat | −404 | 1 695 | −171 | 272 | 401 |
| Årsresultat | −368 | 1 233 | −198 | 96 | 225 |
| Driftsmargin | −2,0 % | 11,9 % | −1,4 % | 2,8 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 3 148 | 1 863 | 2 892 | 2 889 | 1 072 |
| Sum driftskostnader | 20 787 | 12 601 | - | 9 557 | 11 029 |
| Finansresultat | −66 | −62 | - | −148 | −102 |
| Resultat før skatt | - | - | −252 | 124 | 299 |
| Anleggsmidler | 599 | 366 | 1 711 | 325 | 196 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 129 | 3 609 | 2 145 |
| Sum eiendeler | 3 060 | 3 009 | 3 840 | 3 933 | 2 341 |
| Egenkapital | −88 | 1 146 | 948 | 1 044 | 1 269 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 178 | 2 889 | 1 056 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 714 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Ståle Langø: Daglig leder og styremedlem
- Sindre Fylling: Styrets leder
- Vidar Langø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Erikmarka 3, 6030 Langev G
- Postadresse: Postboks 8096 Spjelkavik, 6022 Ålesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 15.09.2016
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2016
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 218 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Stålarbeider og arbeid innen andre metaller i byggebransjen og annen privat og industrivirksomheter, og tilhørende virksomheter.

## Siste endringer

- 18.09.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 18.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749749&sokeverdi=917823758&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000558267&sokeverdi=917823758&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000668139&sokeverdi=917823758&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SFERA AS](https://www.norscout.com/no/company/923166920-sfera-as) | Sula | 49 | 38,8 mill. kr | +11,5 % |
| [PLUGGFABRIKKEN TOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916809972-pluggfabrikken-tor-as) | Sula | 6 | 11,2 mill. kr | +20,8 % |
| [STÅLPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/935347491-stalprodukter-as) | Sula | - | 1,02 mill. kr | - |
| [H A HELGESEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/926931237-h-a-helgesen-sonner-as) | Sula | 7 | 15,2 mill. kr | +15,4 % |
| [SKILTXPERTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933296067-skiltxperten-as) | Sula | - | 1,01 mill. kr | - |
| [STÅLFANTOMET ERLINGSMED AS](https://www.norscout.com/no/company/937441932-stalfantomet-erlingsmed-as) | Sula | - | - | - |
| [GOLAX AS](https://www.norscout.com/no/company/989647938-golax-as) | Fredrikstad | 11 | 13,4 mill. kr | +24 % |
| [EMET AS](https://www.norscout.com/no/company/925469831-emet-as) | Sandefjord | 11 | 9,11 mill. kr | −23,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
