---
title: "TORE ANDERSEN AS (917837457): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TORE ANDERSEN AS i Arendal hadde 47,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Espen Bjørklund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917837457-tore-andersen-as"
---

# TORE ANDERSEN AS

Produksjon av dører og vinduer av metall · Arendal · Etablert 1975

- Org.nr: 917 837 457
- Telefon: 37 09 42 06
- Nettsted: [toreandersen.as](https://toreandersen.as)
- Daglig leder: Espen Bjørklund (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 47,2 mill. kr (−4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 673 760 kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- juli 2026: 9
- august 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,8 % (svak). Opp fra −2,6 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 27,0 % (god). Opp fra 20,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % | −2,4 % | −2,6 % | 5,8 % |
| Driftsmargin | 4,2 % | 0,3 % | −0,6 % | −0,7 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,2 % | −14,3 % | −21,1 % | 14,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 2,12 | 1,68 | 1,43 | 1,59 |
| Soliditet | 25,1 % | 33,7 % | 26,6 % | 20,7 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,0 | 2,8 | 3,8 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 888 | 43 455 | 47 502 | 49 523 | 47 186 |
| Driftsresultat | 1 628 | 117 | −307 | −362 | 674 |
| Årsresultat | 1 191 | 6 | −372 | −479 | 315 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 0,3 % | −0,6 % | −0,7 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 10 517 | 6 924 | 8 717 | 10 221 | 8 078 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 49 885 | 46 513 |
| Finansresultat | - | - | - | −251 | −268 |
| Resultat før skatt | 1 526 | 8 | −479 | −613 | 406 |
| Anleggsmidler | 708 | 535 | 1 206 | 1 067 | 624 |
| Omløpsmidler | 13 328 | 9 914 | 10 663 | 11 828 | 10 443 |
| Sum eiendeler | 14 036 | 10 449 | 11 869 | 12 894 | 11 067 |
| Egenkapital | 3 519 | 3 525 | 3 153 | 2 674 | 2 989 |
| Kortsiktig gjeld | 7 979 | 4 684 | 6 348 | 8 293 | 6 567 |
| Langsiktig gjeld | 2 537 | 2 239 | 2 368 | 1 927 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Bjørklund: Daglig leder og styremedlem
- Anniken Baksjøberget: Styrets leder
- Tor Bergseng: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vesterveien 653, 4823 Nedenes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.120 Produksjon av dører og vinduer av metall
- Etablert: 10.04.1975
- Aksjekapital: 140 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1975
- Revisor: KJELL JOHANSEN REVISJON ANS
- Regnskapsfører: [ECIT NORMANN & ØYGARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919495324-ecit-normann-oygarden-as)
- Størrelse: Nr. 21 av 71 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og montering av dører, vinduer, fasader og andre bygningskonstruksjoner, vesentlig i glass og aluminium, samt annet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 22.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000583331&sokeverdi=917837457&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000455247&sokeverdi=917837457&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000518600&sokeverdi=917837457&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [THOMIC AS](https://www.norscout.com/no/company/988387312-thomic-as) | Arendal | 16 | 22,2 mill. kr | +8,9 % |
| [LINCO MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/997769430-linco-maskinering-as) | Arendal | 10 | 18,8 mill. kr | −4,3 % |
| [FLAGGSTANGSFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917519943-flaggstangsfabrikken-as) | Arendal | 7 | 11,9 mill. kr | +152,2 % |
| [OTTERLEI INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/920956882-otterlei-industries-as) | Arendal | 5 | 5,08 mill. kr | −28,7 % |
| [PROFESSIONAL FITTINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/993087661-professional-fittings-as) | Arendal | - | 6,94 mill. kr | +1,5 % |
| [BESLAGFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996652742-beslagfabrikken-as) | Arendal | - | 4,11 mill. kr | −13,7 % |
| [ENERGOS TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/917652902-energos-technology-as) | Arendal | - | 2,57 mill. kr | −25,7 % |
| [LINCO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930121827-linco-eiendom-as) | Arendal | - | 934 373 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
