---
title: "MSM INVEST AS (917840296): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MSM INVEST AS i Porsgrunn hadde 1,81 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917840296-msm-invest-as"
---

# MSM INVEST AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Porsgrunn · Etablert 2016

- Org.nr: 917 840 296
- Styreleder: Svein Ingvald Rambekk

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,81 mill. kr (+7,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 680 515 kr (Margin 37,6 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 70,5 mill. kr (+5,9 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 7,20 (meget god). Ned fra 16,68 i 2024
- Soliditet: 28,9 % (god). Ned fra 31,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 6,7 % | 8,8 % |
| Driftsmargin | −42,3 % | 55,3 % | 60,3 % | 59,1 % | 37,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 6,3 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 20,26 | 16,68 | 7,20 |
| Soliditet | - | - | 32,4 % | 31,6 % | 28,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,1 | 2,2 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 64 | 956 | 1 526 | 1 686 | 1 810 |
| Driftsresultat | −27 | 529 | 920 | 996 | 681 |
| Årsresultat | 5 266 | 1 283 | 1 153 | 898 | 1 932 |
| Driftsmargin | −42,3 % | 55,3 % | 60,3 % | 59,1 % | 37,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 38 990 | 39 082 | 42 075 |
| Sum driftskostnader | 91 | 427 | - | 690 | 1 130 |
| Finansresultat | 5 961 | 1 019 | - | 156 | 1 730 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 478 | 1 151 | 2 410 |
| Anleggsmidler | - | - | 45 423 | 47 569 | 45 183 |
| Omløpsmidler | - | - | 12 258 | 9 601 | 14 012 |
| Sum eiendeler | - | - | 57 681 | 57 170 | 59 195 |
| Egenkapital | - | - | 18 691 | 18 088 | 17 120 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 605 | 575 | 1 946 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 38 385 | 38 506 | 40 129 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 63 278 | 66 618 | 70 547 |
| Driftsresultat | 8 935 | 6 815 | 8 751 |
| Årsresultat | 5 260 | 3 044 | 4 876 |
| Driftsmargin | 14,1 % | 10,2 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 65 781 | 63 947 | 68 280 |
| Sum driftskostnader | 54 343 | 59 803 | 61 796 |
| Finansresultat | −2 595 | −3 094 | −2 878 |
| Resultat før skatt | 6 340 | 3 721 | 5 873 |
| Anleggsmidler | 65 220 | 66 084 | 66 571 |
| Omløpsmidler | 27 778 | 26 624 | 32 446 |
| Sum eiendeler | 92 998 | 92 709 | 99 017 |
| Egenkapital | 27 217 | 28 762 | 30 738 |
| Kortsiktig gjeld | 10 971 | 11 154 | 11 987 |
| Langsiktig gjeld | 54 810 | 52 793 | 56 292 |

## Ledelse og styre

- Svein Ingvald Rambekk: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kløvervegen 11B, 3929 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 27.09.2016
- Tidligere navn: HYLLE HOLDING AS (2016 til 2026)
- Aksjekapital: 190 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 1 533 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i aksjer og andeler, eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Navn endret
- 19.06.2026: Formål endret
- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600193&sokeverdi=917840296&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590823&sokeverdi=917840296&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590822&sokeverdi=917840296&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679084&sokeverdi=917840296&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELKEVEIEN 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/998559006-melkeveien-2-as) | Porsgrunn | - | 1,95 mill. kr | +1,6 % |
| [LIANE 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/958944403-liane-2-as) | Porsgrunn | - | 901 583 kr | - |
| [SPIRE & GRO BARNEHAGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/917891702-spire-gro-barnehagene-as) | Porsgrunn | 5 | 3,1 mill. kr | −4,6 % |
| [SKOGTOPPEN 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/996980111-skogtoppen-2-as) | Porsgrunn | - | 901 583 kr | - |
| [SIRIUS FAMILIEBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/999324924-sirius-familiebarnehage-as) | Porsgrunn | 7 | 2,39 mill. kr | +5,9 % |
| [MIN BARNEHAGE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/890078672-min-barnehage-eiendom-as) | Porsgrunn | - | 480 000 kr | - |
| [STULEN GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913284852-stulen-gardsbarnehage-as) | Porsgrunn | 12 | 6,08 mill. kr | −0,9 % |
| [ROBELIN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927835347-robelin-holding-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
