---
title: "C) OPTIKK HARDANGER AS (917873003): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "C) OPTIKK HARDANGER AS i Ullensvang hadde 1,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Egil Inge Reitan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917873003-c-optikk-hardanger-as"
---

# C) OPTIKK HARDANGER AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Ullensvang

- Org.nr: 917 873 003
- Daglig leder: Egil Inge Reitan (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,5 mill. kr (−7,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −479 598 kr (Margin −32,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −30,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −21,3 % i 2024
- Likviditet: 6,07 (meget god). Ned fra 6,15 i 2024
- Soliditet: 64,1 % (meget god). Ned fra 70,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,1 % | −5,6 % | −21,3 % | −30,3 % |
| Driftsmargin | 11,1 % | 17,8 % | −9,1 % | −27,4 % | −32,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −7,4 % | −29,1 % | −44,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,99 | 6,15 | 6,07 |
| Soliditet | 52,0 % | 75,1 % | 75,3 % | 70,6 % | 64,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 052 | 2 901 | 1 800 | 1 608 | 1 496 |
| Driftsresultat | 338 | 517 | −164 | −441 | −480 |
| Årsresultat | 249 | 411 | −117 | −415 | −444 |
| Driftsmargin | 11,1 % | 17,8 % | −9,1 % | −27,4 % | −32,1 % |
| Sum gjeld | 1 238 | 581 | 536 | 507 | 433 |
| Sum driftskostnader | 2 715 | 2 384 | - | 2 049 | 1 975 |
| Finansresultat | −22 | 5 | - | 25 | 35 |
| Resultat før skatt | - | - | −126 | −415 | −444 |
| Anleggsmidler | 509 | 443 | 386 | 334 | 281 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 783 | 1 391 | 925 |
| Sum eiendeler | 2 578 | 2 331 | 2 169 | 1 725 | 1 207 |
| Egenkapital | 1 340 | 1 750 | 1 633 | 1 218 | 774 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 255 | 226 | 152 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 280 | 280 | - |

## Ledelse og styre

- Egil Inge Reitan: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bakkegata 4A, 5750 Odda
- Postadresse: Postboks 474, 5751 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 27.09.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 418 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av briller, kontaktlinser og optikertjenester og hva som dermed står i forbindelse herunder deltakelse i beslektet virksomhet og deltakelse i andre selskaper i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000431090&sokeverdi=917873003&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ODDA OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/929622898-odda-optikk-as) | Ullensvang | - | 2,67 mill. kr | +9,0 % |
| [JONDAL MUR OG FLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/990891907-jondal-mur-og-flis-as) | Ullensvang | - | 1,71 mill. kr | +5,7 % |
| [EIDE BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/976180682-eide-bygg-as) | Ullensvang | - | 938 724 kr | - |
| [TURKIOSKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934964144-turkiosken-as) | Ullensvang | - | 803 207 kr | - |
| [BERG GULL OG SØLV EFTF AS](https://www.norscout.com/no/company/913031032-berg-gull-og-solv-eftf-as) | Ullensvang | - | 3,46 mill. kr | −11 % |
| [POSS AS](https://www.norscout.com/no/company/920444180-poss-as) | Ullensvang | - | 756 575 kr | −43,4 % |
| [BØRVE AS](https://www.norscout.com/no/company/927198061-borve-as) | Ullensvang | - | 4,21 mill. kr | −10 % |
| [RØLDAL BENSIN & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/979506910-roldal-bensin-service-as) | Ullensvang | - | 669 501 kr | −87,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
