---
title: "STØTAR AS (917875073): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STØTAR AS i Molde er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Børge Gjeldvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917875073-stotar-as"
---

# STØTAR AS

Opplevelsesaktiviteter · Molde

- Org.nr: 917 875 073
- Daglig leder: Børge Gjeldvik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −44 360 kr
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 102,1 % (meget god). Opp fra 40,6 % i 2024
- Likviditet: 138,68 (meget god). Opp fra 0,14 i 2024
- Soliditet: 99,6 % (meget god). Opp fra 86,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,7 % | 26,8 % | 40,6 % | 102,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,7 % | 33,8 % | 47,0 % | 107,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,24 | 168,14 | 0,15 | 0,14 | 138,68 |
| Soliditet | 79,1 % | 70,3 % | 84,9 % | 86,0 % | 99,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −7 | −36 | −28 | −33 | −44 |
| Årsresultat | 2 795 | 2 713 | 2 719 | 4 169 | 17 477 |
| Sum gjeld | 1 710 | 3 346 | 1 451 | 1 563 | 86 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 33 | 44 |
| Finansresultat | - | - | - | 4 207 | 17 581 |
| Resultat før skatt | 2 812 | 2 713 | 2 719 | 4 174 | 17 536 |
| Anleggsmidler | 7 752 | 7 752 | 9 392 | 10 973 | 11 303 |
| Omløpsmidler | 412 | 3 531 | 214 | 214 | 11 934 |
| Sum eiendeler | 8 163 | 11 282 | 9 606 | 11 188 | 23 238 |
| Egenkapital | 6 453 | 7 936 | 8 155 | 9 624 | 23 152 |
| Kortsiktig gjeld | 1 710 | 21 | 1 451 | 1 563 | 86 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 3 325 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Børge Gjeldvik: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sivertvegen 9, 6414 Molde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.291 Opplevelsesaktiviteter
- Etablert: 15.09.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Formål: Investering i fast eiendom, aksjer og andeler samt deltakelse i annen virksomhet.

## Siste endringer

- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000567748&sokeverdi=917875073&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568021&sokeverdi=917875073&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEKTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/935864860-vektra-as) | Molde | - | 72 000 kr | - |
| [VALSTRAND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/935787629-valstrand-invest-as) | Molde | - | - | - |
| [CAMP ARVESEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997587251-camp-arvesen-as) | Molde | - | 105 985 kr | - |
| [P.HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919439408-p-holding-as) | Molde | - | 0 kr | - |
| [MOMENTS CLIMBING HOLDING 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/835328872-moments-climbing-holding-2-as) | Molde | - | - | - |
| [MØLLA TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/935161649-molla-trening-as) | Molde | - | 294 486 kr | - |
| [LÅVEN TRENINGSSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/912154343-laven-treningsstudio-as) | Molde | - | 777 058 kr | - |
| [MOLDE SIM AS](https://www.norscout.com/no/company/938348847-molde-sim-as) | Molde | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
