---
title: "BØMMELFJORD AS (917908923): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BØMMELFJORD AS i Bømlo hadde 147 761 kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Borgny Eidesvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917908923-bommelfjord-as"
---

# BØMMELFJORD AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Bømlo · Etablert 2016

Morselskap for 3 selskaper

- Org.nr: 917 908 923
- Daglig leder: Borgny Eidesvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 147 761 kr (−58,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −12,4 mill. kr (Margin −8 425,7 %)
- Ansatte: 8
- Konsernets driftsinntekter 2025: 991 mill. kr (−4,5 % fra 2024)

## Ansatte

- desember 2025: 7
- januar 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (god). Ned fra 12,3 % i 2024
- Likviditet: 13,58 (meget god). Ned fra 17,74 i 2024
- Soliditet: 93,4 % (meget god). Ned fra 94,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,6 % | 19,5 % | 12,3 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | −5 179,6 % | −1 593,5 % | −6 191,9 % | −3 416,6 % | −8 425,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,1 % | 18,9 % | 7,1 % | 8,7 % |
| Likviditetsgrad | 10,23 | 13,32 | 14,99 | 17,74 | 13,58 |
| Soliditet | 91,2 % | 93,3 % | 94,1 % | 94,9 % | 93,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 162 | 626 | 192 | 353 | 148 |
| Driftsresultat | −8 391 | −9 975 | −11 897 | −12 070 | −12 450 |
| Årsresultat | 46 135 | 143 596 | 77 545 | 31 089 | 39 269 |
| Driftsmargin | −5 179,6 % | −1 593,5 % | −6 191,9 % | −3 416,6 % | −8 425,7 % |
| Sum gjeld | 25 891 | 27 505 | 27 579 | 23 975 | 32 198 |
| Sum driftskostnader | - | - | 12 089 | 12 423 | 12 598 |
| Finansresultat | - | - | 89 442 | 43 159 | 51 719 |
| Resultat før skatt | 48 920 | 143 596 | 77 545 | 31 089 | 39 269 |
| Anleggsmidler | 28 060 | 45 712 | 50 351 | 43 463 | 49 066 |
| Omløpsmidler | 264 946 | 366 504 | 413 484 | 425 358 | 437 246 |
| Sum eiendeler | 293 006 | 412 216 | 463 835 | 468 821 | 486 312 |
| Egenkapital | 267 115 | 384 711 | 436 256 | 444 845 | 454 114 |
| Kortsiktig gjeld | 25 891 | 27 505 | 27 579 | 23 975 | 32 198 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 919,1 | 1 037,0 | 990,9 |
| Driftsresultat | 549,2 | 128,5 | 87,7 |
| Årsresultat | 641,7 | 143,4 | 150,8 |
| Driftsmargin | 59,8 % | 12,4 % | 8,9 % |
| Sum gjeld | 1 255,3 | 1 228,0 | 1 680,1 |
| Sum driftskostnader | 369,9 | 908,6 | 903,2 |
| Finansresultat | 82,3 | 21,0 | 59,0 |
| Resultat før skatt | 631,5 | 149,4 | 146,7 |
| Anleggsmidler | 2 210,2 | 2 578,0 | 3 358,0 |
| Omløpsmidler | 1 369,0 | 1 212,8 | 1 206,1 |
| Sum eiendeler | 3 579,3 | 3 790,9 | 4 564,1 |
| Egenkapital | 2 323,9 | 2 562,9 | 2 884,0 |
| Kortsiktig gjeld | 445,7 | 414,2 | 450,8 |
| Langsiktig gjeld | 809,6 | 813,8 | 1 229,3 |

## Konsern

4 selskaper.

- BØMMELFJORD AS (Denne bedriften)
  - [BØMLO BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929617460-bomlo-bygg-as) (11 ansatte)
  - [EIDESDALEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/929617282-eidesdalen-utvikling-as)
  - [EIDESVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924696850-eidesvik-invest-as) (55 %)

## Ledelse og styre

- Borgny Eidesvik: Daglig leder og styremedlem
- Lauritz Eidesvik: Styrets leder
- Thor Harald Eike: Styremedlem
- Aina Eidesvik: Styremedlem
- Marianne Eidesvik: Styremedlem
- Tor Olav Eidesvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vestvikvegen 1, 5443 Bømlo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 17.10.2016
- Aksjekapital: 45 000 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SIGNATUR MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/924696826-signatur-management-as)
- Størrelse: Nr. 482 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt å eie, utvikle og drive fast eiendom og skip, samt selge tjenester til andre selskaper i den forbindelse.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret
- 02.05.2026: Revisor endret
- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672507&sokeverdi=917908923&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227494&sokeverdi=917908923&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000897697&sokeverdi=917908923&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676178&sokeverdi=917908923&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BØMLO SKIPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/953262894-bomlo-skipsservice-as) | Bømlo | 47 | 193 mill. kr | −27 % |
| [MARTECH MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/924758147-martech-marine-as) | Bømlo | - | 7,07 mill. kr | +35,5 % |
| [LOS MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/913771672-los-marine-as) | Bømlo | 66 | 190 mill. kr | −13,4 % |
| [EIDESVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924696850-eidesvik-invest-as) | Bømlo | - | 380 610 kr | - |
| [BØMMELØY NOTBØTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/974904551-bommeloy-notboteri-as) | Bømlo | 6 | 4,07 mill. kr | +26,6 % |
| [CROSS COUNTRY KARLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932757877-cross-country-karlsen-as) | Bømlo | 5 | 1,06 mill. kr | - |
| [WÄRTSILÄ NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/940193575-wartsila-norway-as) | Bømlo | 544 | 3,61 mrd. kr | +35,6 % |
| [CS MULTIMEKANISK AS](https://www.norscout.com/no/company/830053352-cs-multimekanisk-as) | Bømlo | - | 1,8 mill. kr | +64,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
