---
title: "SURF KOMBUCHA AS (917914249): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SURF KOMBUCHA AS i Inderøy hadde 7,71 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Håvard Gausen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/917914249-surf-kombucha-as"
---

# SURF KOMBUCHA AS

Produksjon av leskedrikker og flaskevann · Inderøy · Etablert 2016

- Org.nr: 917 914 249
- Telefon: 91 86 93 84
- Daglig leder: Håvard Gausen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,71 mill. kr (+11,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 942 942 kr (Margin 12,2 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Opp fra 14,1 % i 2024
- Likviditet: 2,42 (meget god). Ned fra 3,05 i 2024
- Soliditet: 60,3 % (meget god). Ned fra 63,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,1 % | 11,5 % | 14,1 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | 15,8 % | 6,6 % | 8,9 % | 9,0 % | 12,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,6 % | 20,1 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,67 | 3,05 | 2,42 |
| Soliditet | 57,7 % | 59,6 % | 62,5 % | 63,9 % | 60,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 280 | 5 729 | 5 755 | 6 912 | 7 711 |
| Driftsresultat | 993 | 376 | 511 | 619 | 943 |
| Årsresultat | 732 | 247 | 335 | 455 | 694 |
| Driftsmargin | 15,8 % | 6,6 % | 8,9 % | 9,0 % | 12,2 % |
| Sum gjeld | 2 134 | 1 819 | 1 692 | 1 621 | 1 951 |
| Sum driftskostnader | 5 286 | 5 354 | - | 6 293 | 6 768 |
| Finansresultat | −55 | 70 | - | −47 | −54 |
| Resultat før skatt | - | - | 428 | 572 | 889 |
| Anleggsmidler | 1 808 | 1 647 | 1 385 | 1 431 | 1 153 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 127 | 3 064 | 3 766 |
| Sum eiendeler | 5 048 | 4 503 | 4 512 | 4 495 | 4 919 |
| Egenkapital | 2 914 | 2 685 | 2 819 | 2 874 | 2 968 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 851 | 1 006 | 1 558 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 841 | 615 | - |

## Ledelse og styre

- Håvard Gausen: Daglig leder og styrets leder
- Astrid Aasen: Styremedlem
- Marius Værdal: Styremedlem
- Maren Elise Guichard: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Meieribakken 4, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.070 Produksjon av leskedrikker og flaskevann
- Etablert: 07.10.2016
- Aksjekapital: 77 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ECONOMY AS](https://www.norscout.com/no/company/932553392-economy-as)
- Størrelse: Nr. 25 av 65 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av drikke, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 8

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000501845&sokeverdi=917914249&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 26.03.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 400 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDERØY GÅRDSBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/998365937-inderoy-gardsbryggeri-as) | Inderøy | 5 | 3,27 mill. kr | +9,4 % |
| [INDERØY BRENNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/919932570-inderoy-brenneri-as) | Inderøy | - | 5,17 mill. kr | −2,3 % |
| [VILLBRYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/821219272-villbrygg-as) | Oslo | 8 | 16,1 mill. kr | +137,3 % |
| [EMPRESS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/915313760-empress-norge-as) | Nordre Follo | 8 | 6,23 mill. kr | +33,4 % |
| [EIMEALT AS](https://www.norscout.com/no/company/912667758-eimealt-as) | Stavanger | 9 | 3,75 mill. kr | +54,1 % |
| [ISKLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/998444209-isklar-as) | Ullensvang | 7 | 65,7 mill. kr | −11,7 % |
| [FRESH WATER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/921788207-fresh-water-norway-as) | Oslo | 9 | 16,5 mill. kr | +52,5 % |
| [OLDEN BREVATN AS](https://www.norscout.com/no/company/818024452-olden-brevatn-as) | Stryn | 6 | 15,8 mill. kr | +65,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
