---
title: "GAULDAL BYGG AS (918004726): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GAULDAL BYGG AS i Melhus hadde 48,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Jostein Flå. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918004726-gauldal-bygg-as"
---

# GAULDAL BYGG AS

Oppføring av bygninger · Melhus · Etablert 2016

- Org.nr: 918 004 726
- Telefon: 47 93 57 00
- E-post: jostein.flaa@gauldalbygg.no
- Nettsted: [gauldalbygg.no](https://www.gauldalbygg.no)
- Daglig leder: Jostein Flå (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,3 mill. kr (+7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,84 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 23 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- november 2025: 23
- februar 2026: 26
- mars 2026: 27
- mai 2026: 25
- juli 2026: 28
- august 2026: 29
- september 2026: 30
- oktober 2026: 26

### Per sted

- Melhus: 22 ansatte
- Singsås: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,6 % i 2024
- Likviditet: 2,77 (meget god). Ned fra 3,09 i 2024
- Soliditet: 60,4 % (meget god). Ned fra 64,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | −0,7 % | 12,6 % | 9,7 % |
| Driftsmargin | 8,7 % | 7,8 % | −0,6 % | 7,0 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,4 % | −1,5 % | 19,1 % | 15,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 2,85 | 2,97 | 3,09 | 2,77 |
| Soliditet | 50,5 % | 62,2 % | 64,6 % | 64,1 % | 60,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 40 971 | 37 274 | 41 153 | 45 086 | 48 327 |
| Driftsresultat | 3 547 | 2 919 | −264 | 3 167 | 2 836 |
| Årsresultat | 2 742 | 2 264 | −190 | 2 554 | 2 213 |
| Driftsmargin | 8,7 % | 7,8 % | −0,6 % | 7,0 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 13 544 | 9 770 | 8 713 | 10 327 | 12 477 |
| Sum driftskostnader | - | - | 41 418 | 41 920 | 45 491 |
| Finansresultat | - | - | 23 | 120 | 18 |
| Resultat før skatt | 3 527 | 2 906 | −242 | 3 287 | 2 854 |
| Anleggsmidler | 2 222 | 3 290 | 3 715 | 2 975 | 2 560 |
| Omløpsmidler | 25 147 | 22 568 | 20 898 | 25 805 | 28 981 |
| Sum eiendeler | 27 370 | 25 858 | 24 612 | 28 780 | 31 542 |
| Egenkapital | 13 825 | 16 089 | 15 899 | 18 454 | 19 065 |
| Kortsiktig gjeld | 11 914 | 7 919 | 7 041 | 8 363 | 10 464 |
| Langsiktig gjeld | 1 630 | 1 851 | 1 672 | 1 964 | - |

## Ledelse og styre

- Jostein Flå: Daglig leder og styrets leder
- Arnstein Flå: Styremedlem
- Geir Ivar Rønning: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hofstadvegen 42, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 26.10.2016
- Tidligere navn: FLÅ ENTREPRENØR AS (2016)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MELHUS REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981124715-melhus-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 631 av 9 255 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygging av hus, entreprenørvirksomhet og eiendomsutvikling.

## Siste endringer

- 29.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000444755&sokeverdi=918004726&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000287945&sokeverdi=918004726&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TFS ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/912534154-tfs-entreprenor-as) | Melhus | 38 | 84,9 mill. kr | −19,2 % |
| [BYGGEFIRMAET R SAMDAL SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/911742829-byggefirmaet-r-samdal-snekkeri-as) | Melhus | 22 | 10,9 mill. kr | −16,3 % |
| [TREBETONG ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/952899686-trebetong-entreprenor-as) | Melhus | 57 | 139 mill. kr | −4,0 % |
| [NH MELHUSBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/891111932-nh-melhusbygg-as) | Melhus | 13 | 49 mill. kr | +56,2 % |
| [KVÅL BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/936289584-kval-bygg-as) | Melhus | 12 | 40,5 mill. kr | - |
| [H-BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/942687168-h-bygg-as) | Melhus | 12 | 19,3 mill. kr | +32,8 % |
| [KULBRANDSTAD BYGGEFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/920817203-kulbrandstad-byggefirma-as) | Melhus | 11 | 19,5 mill. kr | −19,4 % |
| [ROSS SNEKKERTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986994653-ross-snekkertjenester-as) | Melhus | 10 | 16,5 mill. kr | +29,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.10.2026.
