---
title: "ENERGISELSKAPET HARDANGER AS (918043802): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENERGISELSKAPET HARDANGER AS i Ullensvang hadde 11,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Erlend Nornes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918043802-energiselskapet-hardanger-as"
---

# ENERGISELSKAPET HARDANGER AS

Distribusjon av elektrisitet · Ullensvang · Etablert 2016

- Org.nr: 918 043 802
- Telefon: 53 67 16 00
- E-post: post@hardangerenergi.no
- Nettsted: [hardangerenergi.no](https://www.hardangerenergi.no)
- Daglig leder: Erlend Nornes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,7 mill. kr (−3,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 517 738 kr (Margin 4,4 %)
- Ansatte: 5
- Konsernets driftsinntekter 2025: 291 mill. kr (+16,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,3 % (svak). Opp fra 3,3 % i 2024
- Likviditet: 0,27 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,17 i 2024
- Soliditet: 51,1 % (meget god). Ned fra 53,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 3,3 % | 4,3 % |
| Driftsmargin | 6,2 % | 4,3 % | 3,0 % | 5,9 % | 4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 5,2 % | 5,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,33 | 0,17 | 0,27 |
| Soliditet | - | - | 65,8 % | 53,4 % | 51,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,9 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 671 | 7 242 | 8 586 | 12 059 | 11 676 |
| Driftsresultat | 479 | 313 | 256 | 711 | 518 |
| Årsresultat | 14 209 | 41 158 | 24 897 | 10 327 | 12 086 |
| Driftsmargin | 6,2 % | 4,3 % | 3,0 % | 5,9 % | 4,4 % |
| Sum gjeld | 62 569 | 151 723 | 104 232 | 178 286 | 195 463 |
| Sum driftskostnader | 7 193 | 6 930 | 8 330 | 11 347 | 11 158 |
| Finansresultat | 13 829 | 40 937 | 24 842 | 9 715 | 11 599 |
| Resultat før skatt | - | - | 25 098 | 10 427 | 12 117 |
| Anleggsmidler | - | - | 270 580 | 367 429 | 370 302 |
| Omløpsmidler | - | - | 33 965 | 15 361 | 29 753 |
| Sum eiendeler | - | - | 304 545 | 382 791 | 400 055 |
| Egenkapital | - | - | 200 313 | 204 505 | 204 591 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 102 933 | 92 671 | 108 674 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 299 | 85 614 | 86 789 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 307 464 | 250 000 | 291 282 |
| Driftsresultat | 69 471 | 33 770 | 39 751 |
| Årsresultat | 38 810 | 9 392 | 15 304 |
| Driftsmargin | 22,6 % | 13,5 % | 13,6 % |
| Sum gjeld | 457 404 | 646 881 | 691 397 |
| Sum driftskostnader | 237 992 | 216 231 | 251 531 |
| Finansresultat | −16 216 | −19 400 | −17 825 |
| Resultat før skatt | 53 256 | 14 369 | 21 926 |
| Anleggsmidler | 634 064 | 858 891 | 898 014 |
| Omløpsmidler | 105 167 | 85 340 | 94 037 |
| Sum eiendeler | 739 231 | 944 230 | 992 051 |
| Egenkapital | 281 827 | 297 350 | 300 653 |
| Kortsiktig gjeld | 125 582 | 107 339 | 112 133 |
| Langsiktig gjeld | 331 823 | 539 542 | 579 264 |

## Ledelse og styre

- Erlend Nornes: Daglig leder
- Amund Velure: Styrets leder
- Jørund Kvestad: Styremedlem
- Eirunn Midtun: Styremedlem
- Hans Petter Thorbjørnsen: Styremedlem
- Nils Petter Freim: Styremedlem
- Jostein Midtun: Styremedlem
- Lars Kristian Eidnes: Styremedlem
- Liv Bente Viveli: Styremedlem
- Lajla-Margrethe Lindskog-Lund: Styremedlem
- Lillian Lægreid: Varamedlem
- Elin Brattabø: Varamedlem
- Olav Magnus Hammer: Varamedlem
- Jarle Rasmussen: Varamedlem
- Per Helge Sekse: Varamedlem
- Ingvild Hauso: Varamedlem
- Ronny Lunestad: Varamedlem
- Annlaug Brandstveit: Varamedlem
- Anett Viveli: Varamedlem
- Arvid Nygård: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 5780 Kinsarvik
- Postadresse: Postboks 33, 5782 Kinsarvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.140 Distribusjon av elektrisitet
- Etablert: 02.11.2016
- Tidligere navn: HARDANGER ENERGI HOLDING AS (2017 til 2018); ELAPHUS 13 AS (2016 til 2017)
- Aksjekapital: 165 240 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 98 av 134 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiga aksjer og andeler i selskaper som driver virksomhet i form av å byggja og driva energiforsyning i heile konsesjonsområdet - herunder overføring, produksjon og omsetning, av elektrisk kraft. Selskapet og konsernet skal vera ei konkurransedyktig og lønsam verksemd med drift etter forretningsmessige prinsipp. Vidare kan selskapet driva eller eiga anna verksemd, eller andre verksemder med naturleg tilknytning til føremålet, delta i eller samarbeida med andre verksemder som har liknande føremål eller naturleg tilknytning til føremålet. Selskapet skal arbeida for: - Å oppretthalde einrimeleg og sikker energiforsyning i heile konsesjonsområdet. -Vera ein leiande totalleverandør av energi og energitenester innanfor konsesjonsområdet. - Vera ein serviceinnstilt og miljøbevist energileverandør.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Styret endret
- 05.02.2026: Styret endret
- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699239&sokeverdi=918043802&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000589942&sokeverdi=918043802&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000687860&sokeverdi=918043802&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDRE HORDALAND KRAFTNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/919415096-indre-hordaland-kraftnett-as) | Ullensvang | 27 | 115 mill. kr | +3,6 % |
| [HARDANGER ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/983502601-hardanger-energi-as) | Ullensvang | 9 | 122 mill. kr | −0,1 % |
| [AKTIESELSKABET TYSSEFALDENE](https://www.norscout.com/no/company/916958900-aktieselskabet-tyssefaldene) | Ullensvang | - | 327 mill. kr | +3,0 % |
| [HÅRA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/899065522-hara-kraft-as) | Ullensvang | - | 11,3 mill. kr | +46,2 % |
| [AUSTDØLA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985369534-austdola-kraft-as) | Ullensvang | - | 8,13 mill. kr | +32,8 % |
| [GRØNDALSELVA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921862679-grondalselva-kraft-as) | Ullensvang | - | 8,04 mill. kr | +51,1 % |
| [REISÆTER KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/991741267-reisaeter-kraftverk-as) | Ullensvang | - | 2,44 mill. kr | +23,1 % |
| [GRIMOKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/992185228-grimokraft-as) | Ullensvang | - | 893 973 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
