---
title: "VALDRES MATVERKSTAD AS (918064648): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES MATVERKSTAD AS i Nord-Aurdal hadde 16,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Knut Ødegaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918064648-valdres-matverkstad-as"
---

# VALDRES MATVERKSTAD AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Nord-Aurdal · Etablert 2016

- Org.nr: 918 064 648
- Nettsted: [stolsvidda.com](https://stolsvidda.com)
- Daglig leder: Knut Ødegaard (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,9 mill. kr (+12,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −895 480 kr (Margin −5,3 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- mars 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 14,2 % i 2024
- Likviditet: 2,15 (meget god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 43,0 % (meget god). Ned fra 46,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 82,7 % | 14,2 % | −9,3 % |
| Driftsmargin | - | 3,5 % | 31,2 % | 10,7 % | −5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 250,3 % | 35,0 % | −26,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,85 | 1,61 | 2,15 |
| Soliditet | 100,0 % | 4,9 % | 31,3 % | 46,8 % | 43,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 19,3 | 2,2 | 1,1 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 1 170 | 17 157 | 15 003 | 16 936 |
| Driftsresultat | −59 | 42 | 5 347 | 1 602 | −895 |
| Årsresultat | −59 | 45 | 3 711 | 1 181 | −1 198 |
| Driftsmargin | - | 3,5 % | 31,2 % | 10,7 % | −5,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 882 | 8 241 | 5 603 | 4 952 |
| Sum driftskostnader | 59 | 1 129 | 11 810 | 13 401 | 17 832 |
| Finansresultat | - | - | −588 | −80 | −254 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 758 | 1 522 | −1 150 |
| Anleggsmidler | 0 | 4 | 1 058 | 1 515 | 1 061 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 940 | 9 027 | 7 631 |
| Sum eiendeler | 0 | 928 | 11 998 | 10 542 | 8 692 |
| Egenkapital | 0 | 46 | 3 757 | 4 938 | 3 740 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 906 | 5 602 | 3 552 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 334 | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Ødegaard: Daglig leder og styrets leder
- Ragnhild Mobæk: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bygdinvegen 110, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 02.11.2016
- Tidligere navn: NEW CARGO AS (2016 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.10.2022
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [APRI AS](https://www.norscout.com/no/company/935502950-apri-as)
- Størrelse: Nr. 40 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske og foredling av fisk, kjøp og salg av livdyr, salg av hel gris og sau og foredling av produkter av disse, samt produsering og salg av fyringsved og konsulenttjenester innen skogbruk og energisektoren.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657491&sokeverdi=918064648&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790049&sokeverdi=918064648&spraak=nb)
- 29.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000764998&sokeverdi=918064648&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALDRES VILT AS](https://www.norscout.com/no/company/935111943-valdres-vilt-as) | Nord-Aurdal | - | 1,32 mill. kr | - |
| [VALDRES KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/934612531-valdres-kjott-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [NORAKER RAKFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/889029102-noraker-rakfisk-as) | Nord-Aurdal | 21 | 12,2 mill. kr | +6,3 % |
| [HAADEM FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/998930022-haadem-fisk-as) | Nord-Aurdal | 13 | 4,46 mill. kr | +43,8 % |
| [BAKERIET I VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/914326745-bakeriet-i-valdres-as) | Nord-Aurdal | 27 | 9,85 mill. kr | +25,8 % |
| [WANGENSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991366946-wangensten-as) | Nord-Aurdal | 12 | 32,3 mill. kr | +21,7 % |
| [PER REBOLI AS](https://www.norscout.com/no/company/961850215-per-reboli-as) | Nord-Aurdal | 5 | 13,8 mill. kr | −41,7 % |
| [VALDRES OST AS](https://www.norscout.com/no/company/914992605-valdres-ost-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
