---
title: "GS ENERGY SOLUTIONS AS (918079440): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GS ENERGY SOLUTIONS AS i Sola hadde 30,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Stian Krag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918079440-gs-energy-solutions-as"
---

# GS ENERGY SOLUTIONS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sola · Etablert 2016

- Org.nr: 918 079 440
- Nettsted: [gses.no](https://gses.no)
- Daglig leder: Stian Krag (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30,7 mill. kr (−35,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −94 076 kr (Margin −0,3 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,2 % (svak). Opp fra 1,7 % i 2024
- Likviditet: 1,70 (god). Opp fra 1,15 i 2024
- Soliditet: 34,5 % (god). Opp fra 18,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,0 % | 18,0 % | 1,7 % | 2,2 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | 0,8 % | 4,5 % | 0,3 % | −0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −24,2 % | 129,2 % | 2,1 % | −10,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,66 | 0,88 | 1,12 | 1,15 | 1,70 |
| Soliditet | −0,2 % | 4,5 % | 16,7 % | 18,5 % | 34,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 21,3 | 5,0 | 4,4 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 086 | 30 778 | 58 516 | 47 754 | 30 656 |
| Driftsresultat | 741 | 232 | 2 615 | 127 | −94 |
| Årsresultat | −23 | −82 | 2 283 | 18 | −251 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 0,8 % | 4,5 % | 0,3 % | −0,3 % |
| Sum gjeld | 10 162 | 14 906 | 14 926 | 13 256 | 5 220 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 47 627 | 30 750 |
| Finansresultat | - | - | - | −63 | −193 |
| Resultat før skatt | 81 | −82 | 2 380 | 64 | −287 |
| Anleggsmidler | 5 729 | 5 286 | 1 121 | 1 034 | 802 |
| Omløpsmidler | 4 415 | 10 320 | 16 788 | 15 224 | 7 168 |
| Sum eiendeler | 10 143 | 15 606 | 17 909 | 16 258 | 7 971 |
| Egenkapital | −18 | 700 | 2 983 | 3 002 | 2 750 |
| Kortsiktig gjeld | 6 703 | 11 730 | 14 926 | 13 256 | 4 208 |
| Langsiktig gjeld | 3 459 | 3 175 | 0 | 0 | 1 012 |

## Ledelse og styre

- Stian Krag: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Energivegen 10, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 06.10.2016
- Tidligere navn: GS OILFIELD SOLUTIONS AS (2016 til 2022)
- Aksjekapital: 831 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [PRE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/829002132-pre-solutions-as)
- Størrelse: Nr. 411 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, salg, utleie og service av utstyr og tjenester til olje og gassbransjen, investering i andre selskaper og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 12.01.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000608312&sokeverdi=918079440&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136628&sokeverdi=918079440&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,2 mill. kr
- 07.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INFOTRONICS AS](https://www.norscout.com/no/company/921576579-infotronics-as) | Sola | 6 | 11,6 mill. kr | +28,9 % |
| [WELL CLEANUP SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/926127241-well-cleanup-services-as) | Sola | 5 | 23,9 mill. kr | −40,1 % |
| [KAIROS TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/914007607-kairos-technology-as) | Sola | 6 | 14 mill. kr | +28,9 % |
| [ALTUS INTERVENTION (TECHNOLOGIES) AS](https://www.norscout.com/no/company/915728847-altus-intervention-technologies-as) | Sola | - | 53,4 mill. kr | −77,4 % |
| [NORWEGIAN AVIATION & DEFENSE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/918576339-norwegian-aviation-defense-group-as) | Sola | 7 | 5,17 mill. kr | +1,2 % |
| [BLUE MANTA AS](https://www.norscout.com/no/company/915236162-blue-manta-as) | Sola | - | 36,6 mill. kr | +49,4 % |
| [NORD WELDING & ENGINEERING (NWE) AS](https://www.norscout.com/no/company/923948112-nord-welding-engineering-nwe-as) | Sola | 7 | 14,2 mill. kr | −9,8 % |
| [FLOWPRO WELL TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/911918196-flowpro-well-technology-as) | Sola | - | 32,9 mill. kr | −23 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
