---
title: "FIRST ACCOUNTING AS (918088938): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIRST ACCOUNTING AS i Lillestrøm hadde 7,46 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Alf Otto Buvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918088938-first-accounting-as"
---

# FIRST ACCOUNTING AS

Regnskapsføring og bokføring · Lillestrøm · Etablert 2016

- Org.nr: 918 088 938
- E-post: post@bv-forvaltning.no
- Nettsted: [bv-forvaltning.no](https://www.bv-forvaltning.no)
- Daglig leder: Alf Otto Buvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,46 mill. kr (+28,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 769 000 kr (Margin 10,3 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,9 % (meget god). Opp fra 23,6 % i 2024
- Likviditet: 1,89 (god). Opp fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 57,9 % (meget god). Opp fra 53,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,1 % | 12,0 % | 23,6 % | 26,9 % |
| Driftsmargin | 4,3 % | 12,5 % | 5,8 % | 10,3 % | 10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,6 % | - | - | 47,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,33 | 1,93 | 1,03 | 1,45 | 1,89 |
| Soliditet | 58,0 % | 51,6 % | - | 53,9 % | 57,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | - | 0,9 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 950 | 3 575 | 4 439 | 5 786 | 7 460 |
| Driftsresultat | 128 | 448 | 255 | 594 | 769 |
| Årsresultat | 99 | 349 | 206 | 464 | 618 |
| Driftsmargin | 4,3 % | 12,5 % | 5,8 % | 10,3 % | 10,3 % |
| Sum gjeld | 580 | 893 | 1 553 | 1 174 | 1 449 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 5 192 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 15 | - |
| Resultat før skatt | 129 | 453 | 264 | 609 | 803 |
| Anleggsmidler | 56 | 118 | 1 031 | 847 | 692 |
| Omløpsmidler | 1 326 | 1 726 | 1 579 | 1 699 | 2 745 |
| Sum eiendeler | 1 382 | 1 844 | 2 610 | 2 545 | 3 437 |
| Egenkapital | 802 | 951 | - | 1 371 | 1 989 |
| Kortsiktig gjeld | 569 | 893 | 1 534 | 1 174 | 1 449 |
| Langsiktig gjeld | 11 | 0 | 19 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Alf Otto Buvik: Daglig leder
- Karl-Ludvig Mauland: Styrets leder
- Andreas Tjemsland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Storgata 14, 2000 Lillestrøm
- Postadresse: Postboks 1029, 2012 Lillestrøm
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 07.11.2016
- Tidligere navn: BV FORVALTNING AS (2016 til 2018)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [EIRA REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/990422052-eira-revisjon-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 568 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av regnskaps-, rådgivnings- og konsulenttjenester, samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre foretak.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Styret endret
- 11.12.2025: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 12.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000796003&sokeverdi=918088938&spraak=nb)
- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000667997&sokeverdi=918088938&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590298&sokeverdi=918088938&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590297&sokeverdi=918088938&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590296&sokeverdi=918088938&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000451975&sokeverdi=918088938&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MYHRERS RTB AS](https://www.norscout.com/no/company/913423585-myhrers-rtb-as) | Lillestrøm | 7 | 8,85 mill. kr | +3,1 % |
| [SANDUM INVEST & REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/994511076-sandum-invest-regnskap-as) | Lillestrøm | 6 | 7,11 mill. kr | +17,7 % |
| [TIQ REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919731176-tiq-regnskap-as) | Lillestrøm | 7 | 10,7 mill. kr | +33,8 % |
| [REGNSKAPSVERDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933941280-regnskapsverden-as) | Lillestrøm | 6 | 4,78 mill. kr | - |
| [AMIRA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/934599977-amira-regnskap-as) | Lillestrøm | 8 | 12,2 mill. kr | - |
| [BC ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/935650119-bc-accounting-as) | Lillestrøm | 6 | 2,67 mill. kr | - |
| [BLAKER REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/959095086-blaker-regnskapskontor-as) | Lillestrøm | 9 | 11,1 mill. kr | +12,1 % |
| [SAREC LØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/924390115-sarec-lonn-as) | Lillestrøm | 5 | 12,4 mill. kr | −0,6 % |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/lillestrom)
- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
