---
title: "FINNMARK BILSKADESENTER AS (918092986): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FINNMARK BILSKADESENTER AS i Hammerfest hadde 15,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Lars Arne Hauan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918092986-finnmark-bilskadesenter-as"
---

# FINNMARK BILSKADESENTER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Hammerfest · Etablert 2016

- Org.nr: 918 092 986
- Nettsted: [finnmarkbilskade.no](https://finnmarkbilskade.no)
- Daglig leder: Lars Arne Hauan

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,9 mill. kr (+24 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 919 925 kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,2 % (god). Opp fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 2,76 (meget god). Ned fra 2,90 i 2024
- Soliditet: 63,9 % (meget god). Ned fra 65,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,4 % | 8,2 % | 7,6 % | 14,2 % |
| Driftsmargin | 6,3 % | 5,6 % | 1,5 % | 0,1 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 11,9 % | 11,5 % | 21,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,93 | 2,90 | 2,76 |
| Soliditet | 69,9 % | 68,1 % | 66,1 % | 65,7 % | 63,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 462 | 10 472 | 12 322 | 12 795 | 15 864 |
| Driftsresultat | 657 | 582 | 191 | 17 | 920 |
| Årsresultat | 897 | 441 | 535 | 589 | 1 115 |
| Driftsmargin | 6,3 % | 5,6 % | 1,5 % | 0,1 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 1 965 | 2 199 | 2 681 | 3 045 | 3 926 |
| Sum driftskostnader | 9 805 | 9 890 | 12 132 | 12 778 | 14 944 |
| Finansresultat | 386 | 5 | 401 | 619 | 426 |
| Resultat før skatt | - | - | 592 | 636 | 1 346 |
| Anleggsmidler | 88 | 38 | 49 | 24 | 20 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 866 | 8 843 | 10 843 |
| Sum eiendeler | 6 523 | 6 898 | 7 915 | 8 867 | 10 863 |
| Egenkapital | 4 559 | 4 699 | 5 234 | 5 823 | 6 938 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 681 | 3 045 | 3 926 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Arne Hauan: Daglig leder
- Iver Andreas Hauan: Styrets leder
- Ivars Pridans: Styremedlem
- Thomas Jensen: Styremedlem
- Vladislavs Teresko: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Båtsfjordveien 2A, 9602 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 1220, 9616 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 01.11.2016
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 692 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon av karosseri og lakkering av personbiler.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 8
- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000782241&sokeverdi=918092986&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585372&sokeverdi=918092986&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000476401&sokeverdi=918092986&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILSKADE & LAKK HAMMERFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/992564288-bilskade-lakk-hammerfest-as) | Hammerfest | 11 | 27,7 mill. kr | +13,8 % |
| [BRÅTHEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930752630-brathen-holding-as) | Hammerfest | - | 0 kr | - |
| [TECH'S AS](https://www.norscout.com/no/company/989649604-tech-s-as) | Hammerfest | 19 | 30,5 mill. kr | +9,6 % |
| [NORTH TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/917262772-north-tech-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [HAMMERFEST BILVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/937612370-hammerfest-bilvask-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [NES BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/994989324-nes-bil-as) | Nes | 8 | 17,4 mill. kr | +5,0 % |
| [OTTESTAD BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/984360576-ottestad-bilsenter-as) | Stange | 8 | 15,7 mill. kr | −1,3 % |
| [SKOLMAR BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/994191071-skolmar-bil-as) | Sandefjord | 8 | 17,8 mill. kr | +6,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
