---
title: "TRUCKSENTER AS (918111808): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TRUCKSENTER AS i Stavanger hadde 29 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Stig Amdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918111808-trucksenter-as"
---

# TRUCKSENTER AS

Engroshandel med motorvogner · Stavanger · Etablert 2016

- Org.nr: 918 111 808
- Nettsted: [trucksenteras.no](https://trucksenteras.no)
- Daglig leder: Stig Amdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29 mill. kr (−6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 513 268 kr (Margin 1,8 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 16 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 16
- februar 2026: 15
- mars 2026: 16
- juni 2026: 18
- juli 2026: 17
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,0 % (svak). Ned fra 26,1 % i 2024
- Likviditet: 1,71 (god). Ned fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 43,7 % (meget god). Ned fra 56,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,2 % | 27,1 % | 26,1 % | 5,0 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,4 % | 8,3 % | 7,4 % | 1,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 157,7 % | 105,5 % | 54,8 % | 9,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,06 | 1,47 | 2,16 | 1,71 |
| Soliditet | −9,5 % | 13,8 % | 36,5 % | 56,5 % | 43,7 % |
| Gjeldsgrad | - | 6,2 | 1,7 | 0,8 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 843 | 26 211 | 30 151 | 30 846 | 28 979 |
| Driftsresultat | 654 | 627 | 2 498 | 2 295 | 513 |
| Årsresultat | 664 | 440 | 1 892 | 1 758 | 393 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,4 % | 8,3 % | 7,4 % | 1,8 % |
| Sum gjeld | 7 370 | 8 428 | 5 644 | 3 850 | 6 955 |
| Sum driftskostnader | 27 189 | - | 27 652 | 28 551 | 28 466 |
| Finansresultat | −263 | - | −73 | −35 | −3 |
| Resultat før skatt | - | 562 | 2 425 | 2 260 | 510 |
| Anleggsmidler | 881 | 834 | 645 | 537 | 439 |
| Omløpsmidler | - | 8 947 | 8 244 | 8 316 | 11 911 |
| Sum eiendeler | 6 730 | 9 781 | 8 889 | 8 852 | 12 350 |
| Egenkapital | −640 | 1 353 | 3 245 | 5 003 | 5 395 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 428 | 5 626 | 3 842 | 6 948 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 18 | 8 | 7 |

## Ledelse og styre

- Stig Amdal: Daglig leder
- Arne Magnar Gudmestad: Styrets leder
- Trond Mikal Gudmestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Forusbeen 17, 4031 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.710 Engroshandel med motorvogner
- Etablert: 16.11.2016
- Aksjekapital: 341 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 208 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg samt montering av lastbilutstyr og alt som hermed står i forbindelse til dette. Herunder deltakelse i andre virksomheter innfor samme formål.

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000680370&sokeverdi=918111808&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000630051&sokeverdi=918111808&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINE BILER AS](https://www.norscout.com/no/company/935898803-fine-biler-as) | Stavanger | - | 16,6 mill. kr | - |
| [KVERNELAND MOBILITY AS](https://www.norscout.com/no/company/916334222-kverneland-mobility-as) | Stavanger | - | - | - |
| [MICROLINO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936710263-microlino-norge-as) | Stavanger | - | - | - |
| [RED WING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/911689898-red-wing-norway-as) | Stavanger | 19 | 116 mill. kr | −2,3 % |
| [NOR TRONIC AS](https://www.norscout.com/no/company/926890808-nor-tronic-as) | Stavanger | 17 | 34,2 mill. kr | +0,2 % |
| [CHAMPIONX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/937781075-championx-norge-as) | Stavanger | 19 | 451 mill. kr | +8,7 % |
| [BAMBUSA AS](https://www.norscout.com/no/company/999647049-bambusa-as) | Stavanger | 16 | 76,4 mill. kr | +32,9 % |
| [EXIM LINE AS](https://www.norscout.com/no/company/913315642-exim-line-as) | Stavanger | 24 | 80,8 mill. kr | +43,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
