---
title: "FARM KONSEPTER AS (918120483): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FARM KONSEPTER AS i Midtre Gauldal hadde 25,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918120483-farm-konsepter-as"
---

# FARM KONSEPTER AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Midtre Gauldal · Etablert 2016

- Org.nr: 918 120 483
- Styreleder: Roar Aarhaug

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,7 mill. kr (+1 582,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,58 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,2 % (meget god). Ned fra 32,7 % i 2024
- Likviditet: 1,29 (tilfredsstillende). Ned fra 1,77 i 2024
- Soliditet: 22,7 % (god). Ned fra 43,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,6 % | −49,9 % | 32,7 % | 29,2 % |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,5 % | −21,9 % | 35,7 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 109,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,77 | 0,99 | 0,45 | 1,77 | 1,29 |
| Soliditet | −70,9 % | −28,7 % | −180,2 % | 43,4 % | 22,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,3 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 700 | 32 402 | 8 393 | 1 529 | 25 723 |
| Driftsresultat | 59 | 1 144 | −1 835 | 545 | 1 581 |
| Årsresultat | 111 | 1 333 | −1 911 | 524 | 1 519 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,5 % | −21,9 % | 35,7 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | 6 912 | 6 891 | 5 359 | 812 | 7 307 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 228 | 984 | 24 142 |
| Finansresultat | - | - | −76 | −21 | −62 |
| Resultat før skatt | 111 | 1 333 | −1 911 | 524 | 1 519 |
| Anleggsmidler | 44 | 32 | 97 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 4 000 | 5 323 | 1 815 | 1 436 | 9 450 |
| Sum eiendeler | 4 044 | 5 355 | 1 912 | 1 436 | 9 450 |
| Egenkapital | −2 868 | −1 536 | −3 447 | 624 | 2 143 |
| Kortsiktig gjeld | 5 179 | 5 376 | 4 022 | 812 | 7 307 |
| Langsiktig gjeld | 1 733 | 1 514 | 1 337 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Roar Aarhaug: Styrets leder
- Camilla Aarhaug: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fagerliveien 1, 7288 Soknedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 01.10.2016
- Tidligere navn: FJØRFESPESIALISTEN AS (2016 til 2025)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2016
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 120 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av vedlikehold av I-mek utstyr og bygg til fjørfeproduksjon, og andre produkter og tjenester som naturlig hører sammen med dette. Herunder og delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 7
- 09.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000647773&sokeverdi=918120483&spraak=nb)
- 09.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000827416&sokeverdi=918120483&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000777885&sokeverdi=918120483&spraak=nb)
- 01.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000658552&sokeverdi=918120483&spraak=nb)
- 01.08.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000658551&sokeverdi=918120483&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØKOTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/998573416-okotech-as) | Midtre Gauldal | - | 685 718 kr | −56,8 % |
| [MARTIN WINSNES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932717786-martin-winsnes-holding-as) | Midtre Gauldal | - | 72 112 kr | - |
| [E6 PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/915983634-e6-pukk-og-grus-as) | Midtre Gauldal | - | 23,8 mill. kr | +119,4 % |
| [ABS SHOOTING AS](https://www.norscout.com/no/company/990981760-abs-shooting-as) | Midtre Gauldal | - | 11,9 mill. kr | +25 % |
| [JHR AS](https://www.norscout.com/no/company/997065344-jhr-as) | Midtre Gauldal | - | 7,08 mill. kr | −47,4 % |
| [VOLLUM GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/929348354-vollum-gard-as) | Midtre Gauldal | - | 2,18 mill. kr | −21,8 % |
| [NORCO AS](https://www.norscout.com/no/company/936795226-norco-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |
| [NAVO AS](https://www.norscout.com/no/company/937743416-navo-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
