---
title: "MANUFAKTUREN AS (918130276): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MANUFAKTUREN AS i Saltdal hadde 5,42 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Gunn Hilde Hanssen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918130276-manufakturen-as"
---

# MANUFAKTUREN AS

Detaljhandel med klær · Saltdal · Etablert 2016

Eid 82,4 % av [VM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995632713-vm-holding-as)

- Org.nr: 918 130 276
- Daglig leder: Gunn Hilde Hanssen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,42 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 339 101 kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 7 (Opp fra 5 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 5
- januar 2026: 6
- mars 2026: 7
- mai 2026: 8
- august 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,3 % (god). Opp fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 4,31 (meget god). Opp fra 3,50 i 2024
- Soliditet: 54,4 % (meget god). Ned fra 63,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | 6,6 % | 1,3 % | 10,3 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | 1,9 % | 3,3 % | 0,7 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 9,1 % | 0,9 % | 14,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,74 | 3,50 | 4,31 |
| Soliditet | 60,7 % | 65,8 % | 64,0 % | 63,9 % | 54,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 001 | 5 124 | 5 498 | 5 320 | 5 421 |
| Driftsresultat | 353 | 95 | 179 | 38 | 339 |
| Årsresultat | 305 | 51 | 124 | 13 | 220 |
| Driftsmargin | 7,1 % | 1,9 % | 3,3 % | 0,7 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 1 059 | 876 | 1 018 | 1 029 | 1 716 |
| Sum driftskostnader | 4 648 | 5 028 | 5 319 | 5 282 | 5 081 |
| Finansresultat | −34 | −30 | −20 | −21 | −57 |
| Resultat før skatt | - | - | 159 | 17 | 282 |
| Anleggsmidler | 2 | 0 | 47 | 36 | 806 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 783 | 2 818 | 2 955 |
| Sum eiendeler | 2 696 | 2 564 | 2 830 | 2 854 | 3 761 |
| Egenkapital | 1 637 | 1 688 | 1 812 | 1 825 | 2 045 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 017 | 804 | 685 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 | 225 | - |

## Konsern

5 selskaper.

- [VM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995632713-vm-holding-as) (Morselskap)
  - [BYGGTORGET ROGNAN AS](https://www.norscout.com/no/company/996644782-byggtorget-rognan-as) (51,4 % · 8 ansatte)
  - MANUFAKTUREN AS (Denne bedriften)
  - [ROGNAN BYGGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974406446-rognan-byggsenter-as) (51,5 % · 24 ansatte)
  - [ROGNMOEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/993257591-rognmoen-eiendom-as) (51,7 %)

## Ledelse og styre

- Gunn Hilde Hanssen: Daglig leder og styremedlem
- Thomas Hanssen: Styrets leder
- Guro Hanssen: Styremedlem
- Mathea Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbanegata 12, 8250 Rognan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 23.11.2016
- Aksjekapital: 1 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2016
- Regnskapsfører: [ECIT INTUNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/981085892-ecit-intunor-as)
- Størrelse: Nr. 790 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkdrift med salg av klær og utstyr, samt det som ellers naturlig hører til.

## Siste endringer

- 05.06.2026: Styret endret
- 27.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000211517&sokeverdi=918130276&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000094346&sokeverdi=918130276&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 500 000 kr
- 14.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 500 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CATWALK AS](https://www.norscout.com/no/company/929408039-catwalk-as) | Saltdal | 15 | 2,93 mill. kr | −19,8 % |
| [EALIS AS](https://www.norscout.com/no/company/935180600-ealis-as) | Saltdal | - | 119 000 kr | - |
| [TEHÅ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/835360172-teha-holding-as) | Saltdal | - | 0 kr | - |
| [ROGNAN ELSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/883707982-rognan-elsenter-as) | Saltdal | 7 | 8,45 mill. kr | +1,2 % |
| [IVARS INTERIØR & VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/991133593-ivars-interior-vvs-as) | Saltdal | 6 | 6,99 mill. kr | −6,7 % |
| [BYGGTORGET ROGNAN AS](https://www.norscout.com/no/company/996644782-byggtorget-rognan-as) | Saltdal | 8 | 18,9 mill. kr | +4,9 % |
| [LESELYSTHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/989578510-leselysthuset-as) | Saltdal | 5 | 6,57 mill. kr | +21 % |
| [ROGNAN FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/976057503-rognan-fargehandel-as) | Saltdal | 10 | 6,85 mill. kr | −14 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
