---
title: "STÅL OG GUMMI AS (918277986): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅL OG GUMMI AS i Alta hadde 23,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Geir Frode Sletten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918277986-stal-og-gummi-as"
---

# STÅL OG GUMMI AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Alta · Etablert 2016

- Org.nr: 918 277 986
- Telefon: 78 45 70 80
- E-post: post@staaloggummi.no
- Daglig leder: Geir Frode Sletten (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,3 mill. kr (+13,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,53 mill. kr (Margin 6,6 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- oktober 2025: 13
- november 2025: 14
- juli 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,8 % (god). Opp fra −6,4 % i 2024
- Likviditet: 2,24 (meget god). Opp fra 1,00 i 2024
- Soliditet: 47,1 % (meget god). Opp fra 41,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,2 % | 25,7 % | −6,4 % | 11,8 % |
| Driftsmargin | 8,3 % | 12,4 % | 14,0 % | −4,0 % | 6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 86,0 % | 61,2 % | −16,5 % | 25,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,08 | 2,02 | 1,00 | 2,24 |
| Soliditet | 24,3 % | 38,2 % | 44,4 % | 41,2 % | 47,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 1,6 | 1,3 | 1,4 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 277 | 20 243 | 20 000 | 20 568 | 23 267 |
| Driftsresultat | 1 841 | 2 512 | 2 796 | −833 | 1 531 |
| Årsresultat | 1 408 | 1 935 | 2 121 | −699 | 1 253 |
| Driftsmargin | 8,3 % | 12,4 % | 14 % | −4,0 % | 6,6 % |
| Sum gjeld | 6 011 | 6 213 | 6 723 | 7 566 | 7 435 |
| Sum driftskostnader | 20 436 | - | 17 203 | 21 401 | 21 736 |
| Finansresultat | −36 | - | 19 | −48 | −37 |
| Resultat før skatt | - | 2 481 | 2 815 | −880 | 1 493 |
| Anleggsmidler | 249 | 281 | 5 609 | 5 301 | 5 847 |
| Omløpsmidler | - | 9 777 | 6 472 | 7 567 | 8 219 |
| Sum eiendeler | 7 937 | 10 058 | 12 082 | 12 868 | 14 066 |
| Egenkapital | 1 925 | 3 845 | 5 359 | 5 302 | 6 631 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 399 | 3 203 | 7 566 | 3 674 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 814 | 3 520 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Geir Frode Sletten: Daglig leder og styrets leder
- Trond Arvid Thomassen: Styremedlem
- Øistein Ernstsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Maurveien 3, 9514 Alta
- Postadresse: Postboks 1231, 9504 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 06.12.2016
- Aksjekapital: 850 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSERVICE ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/979994303-regnskapservice-alta-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Servicevirksomhet innen transportnæringen og i privatmarkedet, samt annen virksomhet som faller naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000355185&sokeverdi=918277986&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GFSTAT AS](https://www.norscout.com/no/company/918137076-gfstat-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [NYE ALTA RACING SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/938065764-nye-alta-racing-service-as) | Alta | - | - | - |
| [STEIN DESIGN SKIFER AS](https://www.norscout.com/no/company/997716442-stein-design-skifer-as) | Alta | 10 | 8,76 mill. kr | +17,8 % |
| [MATHISENS LANDBRUKSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/992040491-mathisens-landbruksservice-as) | Alta | 6 | 49 mill. kr | +12,1 % |
| [TNB ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/986295992-tnb-alta-as) | Alta | 10 | 31,6 mill. kr | +13,7 % |
| [CSP ENGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/928992586-csp-engro-as) | Alta | 6 | 29,9 mill. kr | +27,2 % |
| [HYDRA TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/924691441-hydra-teknikk-as) | Alta | 14 | 38,4 mill. kr | +19,2 % |
| [VERNESENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/931137913-vernesenteret-as) | Alta | 6 | 16,2 mill. kr | +6,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
