---
title: "SKÅRUNGEN AS (918278443): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKÅRUNGEN AS i Vågan hadde 29,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er Tilla Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918278443-skarungen-as"
---

# SKÅRUNGEN AS

Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · Vågan · Etablert 2016

- Org.nr: 918 278 443
- Telefon: 90 14 19 78
- E-post: christer@skaarungen.no
- Nettsted: [skaarungen.no](https://skaarungen.no)
- Daglig leder: Tilla Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,9 mill. kr (+36,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 81 290 kr (Margin 0,3 %)
- Ansatte: 37 (Opp fra 24 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 23
- november 2025: 21
- desember 2025: 24
- februar 2026: 23
- mars 2026: 31
- april 2026: 26
- mai 2026: 29
- juni 2026: 31
- juli 2026: 37
- september 2026: 36
- oktober 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,1 % i 2024
- Likviditet: 0,56 (svak). Ned fra 0,82 i 2024
- Soliditet: 14,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 35,8 % | 11,3 % | 9,1 % | 0,4 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 6,3 % | 2,3 % | 2,8 % | 0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 505,9 % | 74,0 % | 97,6 % | −62,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 0,55 | 0,79 | 0,82 | 0,56 |
| Soliditet | −25,8 % | 17,9 % | 9,4 % | 6,2 % | 14,8 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,6 | 9,7 | 15,2 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 268 | 11 508 | 17 676 | 21 945 | 29 885 |
| Driftsresultat | 749 | 726 | 410 | 607 | 81 |
| Årsresultat | 744 | 583 | 263 | 379 | −2 174 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 6,3 % | 2,3 % | 2,8 % | 0,3 % |
| Sum gjeld | 1 822 | 2 147 | 4 432 | 8 313 | 48 312 |
| Sum driftskostnader | - | - | 17 266 | 21 337 | 29 804 |
| Finansresultat | - | - | −67 | −116 | −2 867 |
| Resultat før skatt | 744 | 719 | 343 | 491 | −2 786 |
| Anleggsmidler | 439 | 1 558 | 1 546 | 2 871 | 51 179 |
| Omløpsmidler | 1 009 | 1 058 | 3 345 | 5 991 | 5 507 |
| Sum eiendeler | 1 448 | 2 616 | 4 891 | 8 861 | 56 685 |
| Egenkapital | −373 | 469 | 459 | 548 | 8 374 |
| Kortsiktig gjeld | 1 286 | 1 917 | 4 227 | 7 346 | 9 827 |
| Langsiktig gjeld | 535 | 230 | 206 | 967 | 38 485 |

## Ledelse og styre

- Tilla Larsen: Daglig leder
- Tommy Seim: Styrets leder
- Christer Larsen: Styremedlem
- Maarten Edmond Raes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ørsvågveien 40, 8310 Kabelvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.200 Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter
- Etablert: 17.11.2016
- Tidligere navn: C. LARSEN HOLDING AS (2016 til 2020)
- Aksjekapital: 812 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LOFOTEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/985641803-lofoten-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 680 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Overnatting, hotell, hytteutleie, campingplass, restaurant og bar samt alt som naturlig hører dertil.

## Siste endringer

- 05.06.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 05.06.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600264&sokeverdi=918278443&spraak=nb)
- 05.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000350001&sokeverdi=918278443&spraak=nb)
- 05.06.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000350002&sokeverdi=918278443&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562398&sokeverdi=918278443&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVINØYA RORBUER AS](https://www.norscout.com/no/company/992362626-svinoya-rorbuer-as) | Vågan | 61 | 62,7 mill. kr | +7,3 % |
| [AS LOFOTEN FERIESENTER](https://www.norscout.com/no/company/927692708-as-lofoten-feriesenter) | Vågan | 25 | 6,31 mill. kr | +19,3 % |
| [HENNINGSVÆR RORBUER DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/932165643-henningsvaer-rorbuer-drift-as) | Vågan | 19 | 12,9 mill. kr | +46,6 % |
| [PRIVATE LIVING LOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925776211-private-living-lofoten-as) | Vågan | 12 | 6,61 mill. kr | −17,5 % |
| [KALLE AS](https://www.norscout.com/no/company/961050316-kalle-as) | Vågan | 11 | 4,61 mill. kr | −8,7 % |
| [LOFOTEN RORBUER AS](https://www.norscout.com/no/company/995697254-lofoten-rorbuer-as) | Vågan | 10 | 6,14 mill. kr | +11,5 % |
| [LOFOTEN APARTMENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/915123864-lofoten-apartments-as) | Vågan | - | 2,61 mill. kr | −1,7 % |
| [FLO & FJÆRE NYE AS](https://www.norscout.com/no/company/932475901-flo-fjaere-nye-as) | Vågan | - | 1,43 mill. kr | +21,3 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
