---
title: "HVALER INVEST AS (918291644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HVALER INVEST AS i Lillestrøm hadde 357 413 kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Fredrik Grøndahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918291644-hvaler-invest-as"
---

# HVALER INVEST AS

Uoppgitt · Lillestrøm · Etablert 2016

- Org.nr: 918 291 644
- Daglig leder: Fredrik Grøndahl

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 357 413 kr (−63 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −8,91 mill. kr (Margin −2 493,1 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- september 2025: 7
- januar 2026: 5
- mars 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,2 % (meget god). Ned fra 24,7 % i 2024
- Likviditet: 16,66 (meget god). Opp fra 6,93 i 2024
- Soliditet: 94,1 % (meget god). Opp fra 85,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 82,7 % | 59,4 % | 24,7 % | 19,2 % |
| Driftsmargin | - | −360,7 % | −219,3 % | −1 105,6 % | −2 493,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 114,3 % | 18,1 % | 14,6 % | 18,3 % |
| Likviditetsgrad | 14,58 | 2,67 | 8,36 | 6,93 | 16,66 |
| Soliditet | 93,1 % | 63,1 % | 88,2 % | 85,7 % | 94,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,6 | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 300 | 3 073 | 967 | 357 |
| Driftsresultat | −247 | −1 082 | −6 738 | −10 693 | −8 911 |
| Årsresultat | 62 329 | 166 262 | 63 285 | 76 147 | 109 427 |
| Driftsmargin | - | −360,7 % | −219,3 % | −1 105,6 % | −2 493,1 % |
| Sum gjeld | 6 034 | 125 309 | 67 299 | 92 673 | 40 246 |
| Sum driftskostnader | - | - | 9 810 | 11 660 | 9 268 |
| Finansresultat | - | - | 71 417 | 87 995 | 118 152 |
| Resultat før skatt | 62 329 | 169 014 | 64 679 | 77 302 | 109 242 |
| Anleggsmidler | 29 | 5 021 | 5 442 | 5 404 | 9 521 |
| Omløpsmidler | 87 957 | 334 169 | 562 907 | 642 467 | 670 685 |
| Sum eiendeler | 87 986 | 339 189 | 568 350 | 647 871 | 680 206 |
| Egenkapital | 81 952 | 213 880 | 501 051 | 555 198 | 639 960 |
| Kortsiktig gjeld | 6 034 | 125 309 | 67 299 | 92 673 | 40 246 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Fredrik Grøndahl: Daglig leder
- Sverre Bjerkeli: Styrets leder
- David Bjerkeli: Styremedlem
- Veronica Bjerkeli: Styremedlem
- Astrid Irene Bjerkeli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbanegata 8, 2004 Lillestrøm
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 04.11.2016
- Aksjekapital: 1 134 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 23.06.2022
- Revisor: [HØILUND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930685119-hoilund-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 2 345 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av aksjer, verdipapirer, eiendommer og finansielle instrumenter.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000668006&sokeverdi=918291644&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839331&sokeverdi=918291644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HERSJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/929160762-hersjo-as) | Lillestrøm | - | 19,1 mill. kr | - |
| [YMY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913956907-ymy-holding-as) | Lillestrøm | - | 5,47 mill. kr | −7,7 % |
| [ENGERHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989066919-engerhagen-as) | Lillestrøm | - | 4,68 mill. kr | +273,8 % |
| [ELITE FORSIKRING AS](https://www.norscout.com/no/company/926743015-elite-forsikring-as) | Lillestrøm | - | 4,3 mill. kr | −23,2 % |
| [NAD AS](https://www.norscout.com/no/company/833815512-nad-as) | Lillestrøm | - | 3,08 mill. kr | +182,9 % |
| [HARA INVEST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926548298-hara-invest-holding-as) | Lillestrøm | - | 2,39 mill. kr | +4,5 % |
| [LOL AS](https://www.norscout.com/no/company/928308979-lol-as) | Lillestrøm | - | 2,08 mill. kr | −10,1 % |
| [SINDI AS](https://www.norscout.com/no/company/917719934-sindi-as) | Lillestrøm | - | 2,01 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
