---
title: "IMENCO CORROSION TECHNOLOGY AS (918315403): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IMENCO CORROSION TECHNOLOGY AS i Tysvær hadde 65,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Johan Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918315403-imenco-corrosion-technology-as"
---

# IMENCO CORROSION TECHNOLOGY AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Tysvær · Etablert 2016

- Org.nr: 918 315 403
- Nettsted: [imenco-corrosion.no](https://imenco-corrosion.no)
- Daglig leder: Johan Jensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 65,1 mill. kr (−28,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −35,4 mill. kr (Margin −54,3 %)
- Ansatte: 8 (Ned fra 14 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- mars 2026: 13
- april 2026: 11
- juli 2026: 10
- august 2026: 9
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −40,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,3 % i 2024
- Likviditet: 1,70 (god). Ned fra 2,07 i 2024
- Soliditet: 42,6 % (meget god). Ned fra 44,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,8 % | 41,8 % | 6,3 % | −40,5 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 12,5 % | 22,1 % | −1,2 % | −54,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,6 % | 71,2 % | 5,9 % | −96,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,93 | 2,93 | 2,00 | 2,07 | 1,70 |
| Soliditet | 74,5 % | 63,9 % | 43,3 % | 44,5 % | 42,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 1,3 | 1,2 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 476 | 41 523 | 112 626 | 90 534 | 65 107 |
| Driftsresultat | 902 | 5 185 | 24 929 | −1 126 | −35 370 |
| Årsresultat | 591 | 4 973 | 19 576 | 2 285 | −27 323 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 12,5 % | 22,1 % | −1,2 % | −54,3 % |
| Sum gjeld | 6 224 | 13 590 | 60 551 | 62 085 | 30 271 |
| Sum driftskostnader | - | - | 87 698 | 91 660 | 100 477 |
| Finansresultat | - | - | 66 | 3 972 | 345 |
| Resultat før skatt | 539 | 6 054 | 24 995 | 2 845 | −35 025 |
| Anleggsmidler | 2 086 | 2 677 | 3 409 | 3 362 | 7 629 |
| Omløpsmidler | 22 369 | 34 993 | 103 315 | 108 526 | 45 122 |
| Sum eiendeler | 24 455 | 37 671 | 106 724 | 111 888 | 52 751 |
| Egenkapital | 18 230 | 24 081 | 46 173 | 49 803 | 22 480 |
| Kortsiktig gjeld | 5 699 | 11 954 | 51 713 | 52 307 | 26 530 |
| Langsiktig gjeld | 525 | 1 635 | 8 839 | 9 779 | 3 741 |

## Ledelse og styre

- Johan Jensen: Daglig leder
- Geir Egil Østebøvik: Styrets leder
- Sven Stakkestad: Styremedlem
- Jan Sigurd Østebøvik: Styremedlem
- Lene Hviid: Styremedlem
- Anne Britt Høydal: Styremedlem
- Andreas Knutsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kophaug 3, 5570 Aksdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 30.11.2016
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 230 av 5 683 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding og overflatebehandling av metaller, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000668008&sokeverdi=918315403&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000830843&sokeverdi=918315403&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562405&sokeverdi=918315403&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HETTERVIK RESERVOIR CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/913072545-hettervik-reservoir-consulting-as) | Tysvær | 5 | 2,08 mill. kr | +25,8 % |
| [MERA AS](https://www.norscout.com/no/company/993434183-mera-as) | Tysvær | - | 10,7 mill. kr | −17,8 % |
| [CENOMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/915384226-cenomek-as) | Tysvær | - | 5,22 mill. kr | +12,6 % |
| [HEL-TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/933670767-hel-teknikk-as) | Tysvær | - | 4,37 mill. kr | - |
| [ASSETX AS](https://www.norscout.com/no/company/993615722-assetx-as) | Tysvær | - | 3,62 mill. kr | +124,2 % |
| [BAHAENG AS](https://www.norscout.com/no/company/933886336-bahaeng-as) | Tysvær | - | 2,32 mill. kr | - |
| [ONEVISION CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/928717291-onevision-consulting-as) | Tysvær | - | 2,27 mill. kr | +5,0 % |
| [AUGMENTI AS](https://www.norscout.com/no/company/992104678-augmenti-as) | Tysvær | - | 1,84 mill. kr | +22,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
