---
title: "FILUM AS (918323783): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FILUM AS i Stavanger hadde 1,76 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Stine Ertvaag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918323783-filum-as"
---

# FILUM AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2016

- Org.nr: 918 323 783
- Daglig leder: Stine Ertvaag (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,76 mill. kr (+21,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,02 mill. kr (Margin −58,3 %)
- Ansatte: 5 (Ned fra 6 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 6
- august 2026: 7
- september 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −34,4 % i 2024
- Likviditet: 11,04 (meget god). Opp fra 7,61 i 2024
- Soliditet: 90,9 % (meget god). Opp fra 87,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −34,3 % | −33,3 % | −34,4 % | −20,3 % |
| Driftsmargin | −73,9 % | −44,5 % | −64,4 % | −96,4 % | −58,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −41,9 % | −38,8 % | −38,9 % | −23,5 % |
| Likviditetsgrad | 5,24 | 6,25 | 12,57 | 7,61 | 11,04 |
| Soliditet | 83,5 % | 85,4 % | 92,3 % | 87,0 % | 90,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 318 | 2 283 | 1 754 | 1 449 | 1 757 |
| Driftsresultat | −1 714 | −1 016 | −1 129 | −1 396 | −1 025 |
| Årsresultat | −1 722 | −1 023 | −1 164 | −1 407 | −1 045 |
| Driftsmargin | −73,9 % | −44,5 % | −64,4 % | −96,4 % | −58,3 % |
| Sum gjeld | 486 | 416 | 296 | 548 | 519 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 845 | 2 782 |
| Finansresultat | - | - | - | −10 | −20 |
| Resultat før skatt | −1 722 | −1 023 | −1 164 | −1 407 | −1 045 |
| Anleggsmidler | 395 | 250 | 143 | 37 | - |
| Omløpsmidler | 2 546 | 2 598 | 3 721 | 4 172 | 5 735 |
| Sum eiendeler | 2 940 | 2 848 | 3 864 | 4 209 | 5 735 |
| Egenkapital | 2 454 | 2 432 | 3 567 | 3 661 | 5 216 |
| Kortsiktig gjeld | 486 | 416 | 296 | 548 | 519 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stine Ertvaag: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nygata 3, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 28.11.2016
- Aksjekapital: 5 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Regnskapsfører: [KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/947214489-kjell-haver-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 1 332 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av klær og tilhørende produkter. Samt alt som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Aksjekapital endret
- 30.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 16.02.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 16.02.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 30.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000825154&sokeverdi=918323783&spraak=nb)
- 30.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000825155&sokeverdi=918323783&spraak=nb)
- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000192451&sokeverdi=918323783&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059709&sokeverdi=918323783&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059710&sokeverdi=918323783&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DESIGNAZUR AS](https://www.norscout.com/no/company/959836930-designazur-as) | Stavanger | 5 | 2,12 mill. kr | −26,1 % |
| [BY:RABINOWITZ AS](https://www.norscout.com/no/company/926769162-by-rabinowitz-as) | Stavanger | 5 | 1,32 mill. kr | +12,1 % |
| [ANGEL DAMEKLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/925193887-angel-dameklaer-as) | Stavanger | 5 | 5,73 mill. kr | +15,6 % |
| [HEDWIG ØGREID INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/992097264-hedwig-ogreid-invest-as) | Stavanger | - | 31,5 mill. kr | +75 % |
| [BIRKEMO AS](https://www.norscout.com/no/company/910596381-birkemo-as) | Stavanger | 5 | 5,86 mill. kr | −11,6 % |
| [BAZAAR BOUTIQUE AS](https://www.norscout.com/no/company/914986842-bazaar-boutique-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +4,3 % |
| [KULL SENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/937189184-kull-sentrum-as) | Stavanger | 6 | - | - |
| [SALOMONSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936888194-salomonsen-as) | Stavanger | - | 7,88 mill. kr | −0,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.10.2026.
