---
title: "HENNINGSVÆR LYSSTØPERI AS (918329900): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HENNINGSVÆR LYSSTØPERI AS i Vågan hadde 10 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Thea Tabita Bonde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918329900-henningsvaer-lysstoperi-as"
---

# HENNINGSVÆR LYSSTØPERI AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Vågan · Etablert 2016

- Org.nr: 918 329 900
- Daglig leder: Thea Tabita Bonde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,17 mill. kr (Margin 21,7 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 12 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- oktober 2025: 13
- desember 2025: 12
- mars 2026: 11
- april 2026: 12
- juni 2026: 13
- juli 2026: 19
- august 2026: 22
- september 2026: 20
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 54,5 % (meget god). Ned fra 76,0 % i 2024
- Likviditet: 3,35 (meget god). Opp fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 72,1 % (meget god). Opp fra 56,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,4 % | 51,0 % | 76,0 % | 54,5 % |
| Driftsmargin | 0,9 % | 12,4 % | 19,7 % | 26,8 % | 21,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 107,0 % | 136,2 % | 83,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,47 | 1,98 | 3,35 |
| Soliditet | 21,5 % | 35,5 % | 54,3 % | 56,2 % | 72,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 1,8 | 0,8 | 0,8 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 824 | 6 617 | 7 624 | 9 802 | 10 007 |
| Driftsresultat | 42 | 823 | 1 499 | 2 627 | 2 169 |
| Årsresultat | 8 | 619 | 1 162 | 2 031 | 1 700 |
| Driftsmargin | 0,9 % | 12,4 % | 19,7 % | 26,8 % | 21,7 % |
| Sum gjeld | 1 280 | 1 600 | 1 604 | 1 496 | 1 292 |
| Sum driftskostnader | 4 783 | 5 794 | 6 126 | 7 175 | 7 838 |
| Finansresultat | −28 | −30 | −8 | −22 | 14 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 491 | 2 605 | 2 183 |
| Anleggsmidler | 1 228 | 942 | 704 | 559 | 387 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 806 | 2 855 | 4 240 |
| Sum eiendeler | 1 631 | 2 481 | 3 510 | 3 414 | 4 627 |
| Egenkapital | 351 | 881 | 1 906 | 1 919 | 3 335 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 135 | 1 444 | 1 264 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 469 | 52 | 28 |

## Ledelse og styre

- Thea Tabita Bonde: Daglig leder og styrets leder
- Ziga Tominc: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dreyers gate 25, 8312 Henningsvær
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 14.12.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LOFOTEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/985641803-lofoten-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 38 av 143 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av lys. Drift av kafe og restuarant og det som naturlig tilhører dette, samt deltagelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 16.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000546112&sokeverdi=918329900&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOPACK AS](https://www.norscout.com/no/company/914225779-lopack-as) | Vågan | 5 | 25 mill. kr | −12,8 % |
| [BONTOM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928645541-bontom-holding-as) | Vågan | - | - | - |
| [LOFOTEN LORE AS](https://www.norscout.com/no/company/837674212-lofoten-lore-as) | Vågan | - | - | - |
| [FOLDAL STEMPEL AS](https://www.norscout.com/no/company/992846879-foldal-stempel-as) | Ørsta | 13 | 25,1 mill. kr | +9,1 % |
| [MILJØBRIKETTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928038246-miljobriketter-as) | Skien | 12 | 55 mill. kr | −39,1 % |
| [HANSA SAFETY SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/985925186-hansa-safety-services-as) | Oslo | 14 | 46,3 mill. kr | −0,7 % |
| [VARTDAL PLAST STEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920295096-vartdal-plast-steigen-as) | Steigen | 10 | 72,5 mill. kr | +7,6 % |
| [FLAMRO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/990590079-flamro-norway-as) | Verdal | 15 | 28,4 mill. kr | −12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
