---
title: "NORDIC FIRE AND SAFETY AS (918335501): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDIC FIRE AND SAFETY AS i Øygarden hadde 53,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Elisabeth Sirevåg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918335501-nordic-fire-and-safety-as"
---

# NORDIC FIRE AND SAFETY AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Øygarden · Etablert 2016

- Org.nr: 918 335 501
- Telefon: 55 33 01 13
- Nettsted: [nordicfs.no](https://www.nordicfs.no)
- Daglig leder: Elisabeth Sirevåg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 53,3 mill. kr (−36,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −8,6 mill. kr (Margin −16,1 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 12 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- oktober 2025: 12
- november 2025: 11
- desember 2025: 12
- februar 2026: 13
- april 2026: 12
- mai 2026: 11
- juni 2026: 12
- august 2026: 11
- september 2026: 12
- oktober 2026: 11

### Per sted

- Ågotnes: 11 ansatte
- Mandal: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −40,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 35,0 % i 2024
- Likviditet: 1,24 (tilfredsstillende). Ned fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 21,7 % (god). Ned fra 43,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 28,9 % | 35,0 % | −40,4 % |
| Driftsmargin | 5,9 % | 3,6 % | 5,3 % | 8,7 % | −16,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,0 % | 66,8 % | 75,7 % | −116,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 1,28 | 1,69 | 1,74 | 1,24 |
| Soliditet | 34,5 % | 26,6 % | 43,8 % | 43,7 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,8 | 1,3 | 1,3 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 537 | 39 436 | 75 956 | 83 571 | 53 337 |
| Driftsresultat | 1 625 | 1 415 | 4 058 | 7 288 | −8 603 |
| Årsresultat | 1 232 | 1 005 | 2 455 | 5 703 | −8 907 |
| Driftsmargin | 5,9 % | 3,6 % | 5,3 % | 8,7 % | −16,1 % |
| Sum gjeld | 5 628 | 10 969 | 8 254 | 15 623 | 11 597 |
| Sum driftskostnader | - | - | 71 897 | 76 283 | 61 941 |
| Finansresultat | - | - | −590 | −265 | −304 |
| Resultat før skatt | 1 476 | 1 318 | 3 468 | 7 023 | −8 907 |
| Anleggsmidler | 1 071 | 920 | 729 | 590 | 468 |
| Omløpsmidler | 7 520 | 14 017 | 13 949 | 27 160 | 14 348 |
| Sum eiendeler | 8 591 | 14 937 | 14 677 | 27 750 | 14 816 |
| Egenkapital | 2 963 | 3 968 | 6 423 | 12 127 | 3 219 |
| Kortsiktig gjeld | 5 471 | 10 969 | 8 254 | 15 623 | 11 597 |
| Langsiktig gjeld | 157 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Elisabeth Sirevåg: Daglig leder
- Ole Fredrik Bergseth: Styrets leder
- Jan Isaachsen: Styremedlem
- Thomas Bakke: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ormahaugvegen 3, 5347 Ågotnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 20.12.2016
- Tidligere navn: RIGTOOLS AS (2017 til 2018)
- Aksjekapital: 38 137,5 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Revisor: [VELLE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992985135-velle-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 338 av 1 772 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, service og salg av produkter innen brannslukning og sikkerhet.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Regnskapsfører endret
- 29.01.2026: Elisabeth Sirevåg fratrådt som styremedlem
- 29.01.2026: Torgeir Hamre fratrådt som styremedlem
- 29.01.2026: Audun Hellesøy fratrådt som styremedlem
- 29.01.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662931&sokeverdi=918335501&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000026189&sokeverdi=918335501&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000753751&sokeverdi=918335501&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOTRA ANCHOR & CHAIN AS](https://www.norscout.com/no/company/979912722-sotra-anchor-chain-as) | Øygarden | 19 | 146 mill. kr | +32,4 % |
| [HYDRAULIC PRODUCTION & SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/819866872-hydraulic-production-services-as) | Øygarden | 11 | 27 mill. kr | +19,4 % |
| [NORDIC WATER PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/942504446-nordic-water-products-as) | Øygarden | 24 | 86,7 mill. kr | +11,3 % |
| [ROTORK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/916140339-rotork-norge-as) | Øygarden | 9 | 38,9 mill. kr | +21,6 % |
| [CASTLE HILLS AS](https://www.norscout.com/no/company/920498175-castle-hills-as) | Øygarden | 7 | 58,2 mill. kr | +30,5 % |
| [NET EL TORGET AS](https://www.norscout.com/no/company/961598494-net-el-torget-as) | Øygarden | 5 | 32,4 mill. kr | −10,3 % |
| [NORSK SOLARIUMSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/845077142-norsk-solariumservice-as) | Øygarden | - | 55 mill. kr | −33,1 % |
| [NORWEGIAN SUPPLY & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921593848-norwegian-supply-service-as) | Øygarden | - | 11,4 mill. kr | +35,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
