---
title: "LUND SNØ OG ANLEGG AS (918352732): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUND SNØ OG ANLEGG AS i Ullensaker hadde 25,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Ole Petter Lund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918352732-lund-sno-og-anlegg-as"
---

# LUND SNØ OG ANLEGG AS

Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking · Ullensaker · Etablert 2016

- Org.nr: 918 352 732
- Telefon: 917 63 334
- Daglig leder: Ole Petter Lund (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,1 mill. kr (−15,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,57 mill. kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- desember 2025: 8
- januar 2026: 9
- februar 2026: 10
- april 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Ned fra 20,9 % i 2024
- Likviditet: 1,85 (god). Opp fra 1,70 i 2024
- Soliditet: 58,0 % (meget god). Opp fra 55,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −7,2 % | 6,7 % | 20,9 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | 6,0 % | −3,5 % | 3,0 % | 6,6 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −17,3 % | 17,2 % | 43,9 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,18 | 1,26 | 1,70 | 1,85 |
| Soliditet | 55,5 % | 38,5 % | 35,6 % | 55,6 % | 58,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,6 | 1,8 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 543 | 15 525 | 19 608 | 29 811 | 25 124 |
| Driftsresultat | 866 | −543 | 598 | 1 980 | 1 572 |
| Årsresultat | 662 | −557 | 493 | 1 411 | 1 190 |
| Driftsmargin | 6,0 % | −3,5 % | 3,0 % | 6,6 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 2 949 | 4 988 | 6 531 | 4 008 | 4 509 |
| Sum driftskostnader | 13 677 | - | 19 011 | 27 832 | 23 553 |
| Finansresultat | −18 | - | −19 | −84 | −73 |
| Resultat før skatt | - | −587 | 579 | 1 895 | 1 498 |
| Anleggsmidler | 2 794 | 2 226 | 1 920 | 2 794 | 2 865 |
| Omløpsmidler | - | 5 884 | 8 227 | 6 241 | 7 861 |
| Sum eiendeler | 6 628 | 8 110 | 10 146 | 9 035 | 10 726 |
| Egenkapital | 3 679 | 3 122 | 3 615 | 5 027 | 6 217 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 988 | 6 531 | 3 667 | 4 242 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 341 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Petter Lund: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Støverudvegen 96, 2056 Algarheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking
- Etablert: 02.12.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [AVANTI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921197233-avanti-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 298 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Snøbrøyting, veivedlikehold, anlegg/gravingsvirksomet samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. De skal også kunne delta i andre selskaper med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662933&sokeverdi=918352732&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MASKINELL BYDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/927533782-maskinell-bydrift-as) | Ullensaker | - | 3,78 mill. kr | −2,2 % |
| [FRISKE BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/925124389-friske-bygg-as) | Ullensaker | - | 1,32 mill. kr | - |
| [BIRKENÅSEN DRIFTSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/934029518-birkenasen-driftsselskap-as) | Ullensaker | 10 | 1,4 mill. kr | - |
| [NYE ULLENSAKER VAKTMESTERTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/937294077-nye-ullensaker-vaktmestertjenester-as) | Ullensaker | 8 | - | - |
| [KLØFTA VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/912482057-klofta-vedlikehold-as) | Ullensaker | 11 | 5,16 mill. kr | −15,1 % |
| [TG-RENHOLD KLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916045964-tg-renhold-klinikk-as) | Ullensaker | 7 | 5,01 mill. kr | - |
| [NORWEGIAN VAKTMESTERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916025130-norwegian-vaktmesterservice-as) | Ullensaker | 15 | 2,86 mill. kr | +4,4 % |
| [SP RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/926439049-sp-renhold-as) | Ullensaker | 7 | 3,57 mill. kr | +65,1 % |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.08.2026.
