---
title: "STØRE-VALEN AS (918357718): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STØRE-VALEN AS i Inderøy hadde 8,41 mill. kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Jakob Støre-Valen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918357718-store-valen-as"
---

# STØRE-VALEN AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Svinehold · Inderøy

- Org.nr: 918 357 718
- Telefon: 74 51 11 10
- E-post: post@nersalberg.no
- Daglig leder: Jakob Støre-Valen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 8,41 mill. kr (+100,1 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 2,83 mill. kr (Margin 33,7 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 79,5 % (meget god). Opp fra 19,1 % i 2023
- Likviditet: 0,31 (ikke tilfredsstillende)
- Soliditet: 53,6 % (meget god). Ned fra 99,5 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,0 % | 19,1 % | 79,5 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | 3,4 % | 15,7 % | 33,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 30,4 % | 115,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 0,31 |
| Soliditet | 38,4 % | 38,9 % | 99,5 % | 53,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,6 | 0,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 704 | 3 879 | 4 204 | 8 411 |
| Driftsresultat | 332 | 132 | 662 | 2 830 |
| Årsresultat | 363 | 98 | 552 | 2 205 |
| Driftsmargin | 7,1 % | 3,4 % | 15,7 % | 33,7 % |
| Sum gjeld | 2 707 | 2 810 | 11 | 2 211 |
| Sum driftskostnader | 4 371 | 3 746 | - | 5 580 |
| Finansresultat | −8 | −6 | - | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | 627 | 2 828 |
| Anleggsmidler | 3 620 | 4 043 | 1 578 | 4 128 |
| Omløpsmidler | - | - | 772 | 642 |
| Sum eiendeler | 4 395 | 4 597 | 2 350 | 4 770 |
| Egenkapital | 1 689 | 1 787 | 2 339 | 2 559 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | −41 | 2 096 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 52 | 115 |

## Ledelse og styre

- Jakob Støre-Valen: Daglig leder og styrets leder
- Marit Støre-Valen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Salberg 41B, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.460 Svinehold
- Etablert: 01.01.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 42 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby psykologtjenester, kursvirksomhet, undervisning, forskning, sakkyndig arbeid, og alt som står naturlig forbindelse med dette, herunder investeringer i foretak med lignende virksomhet. Ingeniørvirksomhet innen bygg, anlegg og eiendom, konsultasjon, forskning og andre relaterte tjenester. Drift av landbrukseiendommer, husdyrproduksjon, fremstilling og salg av næringsmidler, utleie av maskiner og utstyr, samt annen virksomhet knyttet til landbruk og produksjon. Import og engros av alkoholholdige varer og næringsmidler, kartlegging av vinområder og produsenter globalt, samt journalistisk arbeid relatert til dette.

## Siste endringer

- 08.05.2026: Regnskapsfører endret
- 11.04.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 11.04.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169221&sokeverdi=918357718&spraak=nb)
- 02.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000723549&sokeverdi=918357718&spraak=nb)
- 16.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000700163&sokeverdi=918357718&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 10.02.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 150 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LEIRDAL GÅRDSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930078697-leirdal-gardsdrift-as) | Inderøy | - | 5,94 mill. kr | −19,1 % |
| [VIOSIMOS AS](https://www.norscout.com/no/company/927733951-viosimos-as) | Inderøy | - | 822 925 kr | - |
| [INNHERRED HUNDEPENSJONAT AS](https://www.norscout.com/no/company/998148146-innherred-hundepensjonat-as) | Inderøy | 6 | 2,16 mill. kr | +4,9 % |
| [LYNGSTAD HØNSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/915364683-lyngstad-honseri-as) | Inderøy | 7 | 19 mill. kr | +24,1 % |
| [INDERØY HØNSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/891796552-inderoy-honseri-as) | Inderøy | - | 1,54 mill. kr | −92,5 % |
| [AGROVIN AS](https://www.norscout.com/no/company/981887069-agrovin-as) | Inderøy | 8 | 6,96 mill. kr | 0,0 % |
| [GRANO MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/929307895-grano-maskin-as) | Inderøy | - | 1,22 mill. kr | −38,8 % |
| [YSTGÅRD GARTNERI OG BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/989795562-ystgard-gartneri-og-blomster-as) | Inderøy | 21 | 7,32 mill. kr | −6,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
