---
title: "BLOSTRUPMOEN NORGE AS (918399046): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BLOSTRUPMOEN NORGE AS i Eidsvoll hadde 37 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Stian Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918399046-blostrupmoen-norge-as"
---

# BLOSTRUPMOEN NORGE AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Eidsvoll · Etablert 2016

- Org.nr: 918 399 046
- Daglig leder: Stian Olsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37 mill. kr (+9,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4 mill. kr (Margin 10,8 %)
- Ansatte: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god). Opp fra 15,3 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Opp fra 0,61 i 2024
- Soliditet: 3,5 % (svak). Ned fra 4,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,1 % | 15,3 % | 18,9 % |
| Driftsmargin | 7,7 % | 10,5 % | 8,1 % | 10,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 321,5 % | 470,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,51 | 0,54 | 0,61 | 0,70 |
| Soliditet | - | 4,6 % | 4,5 % | 3,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 20,9 | 21,0 | 27,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 649 | 30 970 | 33 684 | 37 006 |
| Driftsresultat | 2 296 | 3 252 | 2 720 | 4 005 |
| Årsresultat | 2 038 | 2 519 | 2 063 | 3 081 |
| Driftsmargin | 7,7 % | 10,5 % | 8,1 % | 10,8 % |
| Sum gjeld | 17 258 | 16 280 | 18 179 | 22 875 |
| Sum driftskostnader | - | 27 718 | 30 965 | 33 001 |
| Finansresultat | - | −23 | −74 | −27 |
| Resultat før skatt | 2 614 | 3 230 | 2 646 | 3 978 |
| Anleggsmidler | 8 857 | 8 404 | 8 044 | 8 174 |
| Omløpsmidler | 8 818 | 8 656 | 11 001 | 15 527 |
| Sum eiendeler | 17 675 | 17 060 | 19 045 | 23 702 |
| Egenkapital | - | 780 | 866 | 827 |
| Kortsiktig gjeld | 17 258 | 15 984 | 17 937 | 22 130 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 296 | 242 | 745 |

## Ledelse og styre

- Stian Olsen: Daglig leder og styremedlem
- Lars Håkon Blostrupmoen: Styrets leder
- Gunn Marit Stenvoll: Styremedlem
- Hans Georg Selmer: Styremedlem
- Sigbjørn Olav Ringvold: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kolonivegen, 2072 Dal
- Postadresse: Postboks 113, 2071 Råholt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 01.11.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Avdelinger: 2 i Dal
- Revisor: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Størrelse: Nr. 161 av 507 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og utleie av hjertestartere og kursing innenfor førstehjelp, salg av produkter innenfor førstehjelp/legemidler.

## Kunngjøringer

- 03.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000728036&sokeverdi=918399046&spraak=nb)
- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000630159&sokeverdi=918399046&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRYGG PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/914749506-trygg-partner-as) | Eidsvoll | - | 1,19 mill. kr | −44,9 % |
| [SKOGEN GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/889999772-skogen-group-as) | Eidsvoll | - | 1,06 mill. kr | −12,6 % |
| [SALTO SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/913792416-salto-systems-as) | Eidsvoll | 26 | 132 mill. kr | +34,2 % |
| [OFFICE GARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984883307-office-garden-as) | Eidsvoll | 17 | 41,5 mill. kr | +10 % |
| [SCANVAEGT SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/992133643-scanvaegt-systems-as) | Eidsvoll | 10 | 33,8 mill. kr | −3,0 % |
| [SCAN-PACK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/866342032-scan-pack-norge-as) | Eidsvoll | 10 | 13,8 mill. kr | −29,3 % |
| [T-PRO AS](https://www.norscout.com/no/company/914091691-t-pro-as) | Eidsvoll | 9 | 36,2 mill. kr | +54,6 % |
| [MAKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/920323650-makin-as) | Eidsvoll | 6 | 162 mill. kr | +3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.07.2026.
