---
title: "WELDTEAM AS (918450424): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WELDTEAM AS i Haram hadde 25,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Yendami Sjøvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918450424-weldteam-as"
---

# WELDTEAM AS

Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · Haram · Etablert 1986

- Org.nr: 918 450 424
- Telefon: 70 20 97 20
- E-post: sveis@sperre.com
- Daglig leder: Yendami Sjøvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,4 mill. kr (+16,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,97 mill. kr (Margin 11,7 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- februar 2026: 11
- mars 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,2 % (meget god). Opp fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 2,26 (meget god). Ned fra 4,68 i 2024
- Soliditet: 57,5 % (meget god). Ned fra 79,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,7 % | 10,1 % | 16,1 % | 19,2 % |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,6 % | 6,7 % | 11,4 % | 11,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,8 % | 11,3 % | 19,9 % | 26,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,26 | 6,53 | 4,26 | 4,68 | 2,26 |
| Soliditet | 81,9 % | 85,3 % | 77,3 % | 79,2 % | 57,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 808 | 12 756 | 18 214 | 21 840 | 25 365 |
| Driftsresultat | 134 | 204 | 1 213 | 2 487 | 2 974 |
| Årsresultat | 119 | 241 | 1 037 | 2 052 | 2 382 |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,6 % | 6,7 % | 11,4 % | 11,7 % |
| Sum gjeld | 2 440 | 1 947 | 3 612 | 3 729 | 6 708 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 19 353 | 22 391 |
| Finansresultat | - | - | - | 145 | 82 |
| Resultat før skatt | 152 | 309 | 1 330 | 2 633 | 3 056 |
| Anleggsmidler | 624 | 484 | 513 | 446 | 664 |
| Omløpsmidler | 12 834 | 12 722 | 15 396 | 17 453 | 15 136 |
| Sum eiendeler | 13 458 | 13 207 | 15 909 | 17 899 | 15 800 |
| Egenkapital | 11 018 | 11 260 | 12 297 | 14 170 | 9 091 |
| Kortsiktig gjeld | 2 440 | 1 947 | 3 612 | 3 729 | 6 708 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Yendami Sjøvik: Daglig leder
- Inge Bøen: Styrets leder
- Endre Kristiansen: Styremedlem
- Brynje Vethe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørnøyvegen 400, 6280 Søvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.220 Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall
- Etablert: 16.05.1986
- Tidligere navn: SPERRE SVEIS AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1977
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisert verksteddrift av enhver art, delepro- duksjon, innkjøp og omsetning av varer. Selskapet kan ved oppkjøp av aksjer eller parter eller på hvilken som helst måte erverve interesser i andre selskap med økonomisk formål.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 30.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000359941&sokeverdi=918450424&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227525&sokeverdi=918450424&spraak=nb)
- 30.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000223777&sokeverdi=918450424&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000888408&sokeverdi=918450424&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ULMATEC PYRO AS](https://www.norscout.com/no/company/966300345-ulmatec-pyro-as) | Haram | 48 | 133 mill. kr | +16 % |
| [BRATTVÅG INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928589072-brattvag-industriservice-as) | Haram | 5 | 20,9 mill. kr | +18,2 % |
| [NORWEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924556730-norwest-as) | Haram | - | 22,3 mill. kr | −17,7 % |
| [HATLEHOL PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/965045856-hatlehol-produkter-as) | Haram | - | 2,05 mill. kr | +12,5 % |
| [ROBOTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/917341192-robotek-as) | Haram | - | 465 000 kr | - |
| [MASKINSPECIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914204216-maskinspecialisten-as) | Oslo | 11 | 27,3 mill. kr | +34,9 % |
| [NAMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/966938862-namek-as) | Narvik | 10 | 16,4 mill. kr | +17,3 % |
| [NORDIC ROADS AS](https://www.norscout.com/no/company/912386562-nordic-roads-as) | Strand | 13 | 62,9 mill. kr | −27,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
