---
title: "2STABILISE AS (918488081): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "2STABILISE AS i Bjørnafjorden hadde 13 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Knut-Håkon Hermansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918488081-2stabilise-as"
---

# 2STABILISE AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bjørnafjorden · Etablert 2017

- Org.nr: 918 488 081
- Nettsted: [2stabilise.com](https://2stabilise.com)
- Daglig leder: Knut-Håkon Hermansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13 mill. kr (−21,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,96 mill. kr (Margin −30,4 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- januar 2026: 9
- februar 2026: 10
- april 2026: 11
- juni 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −94,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −19,1 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: −35,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 26,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 71,1 % | −65,0 % | −19,1 % | −94,2 % |
| Driftsmargin | −81,3 % | 22,1 % | −65,7 % | −7,6 % | −30,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −92,0 % | −53,5 % | −1 183,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,59 | 1,29 | 0,70 |
| Soliditet | 75,5 % | 75,7 % | 63,9 % | 26,1 % | −35,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 2,8 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 881 | 30 288 | 10 083 | 16 660 | 13 011 |
| Driftsresultat | −4 781 | 6 690 | −6 623 | −1 273 | −3 960 |
| Årsresultat | −4 843 | 6 272 | −6 670 | −1 442 | −4 103 |
| Driftsmargin | −81,3 % | 22,1 % | −65,7 % | −7,6 % | −30,4 % |
| Sum gjeld | 1 401 | 3 393 | 2 214 | 4 165 | 3 002 |
| Sum driftskostnader | 10 662 | 23 599 | - | 17 933 | 16 971 |
| Finansresultat | −62 | 48 | - | −169 | −143 |
| Resultat før skatt | - | - | −6 670 | −1 442 | −4 103 |
| Anleggsmidler | 1 063 | 410 | 397 | 245 | 125 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 731 | 5 393 | 2 097 |
| Sum eiendeler | 5 714 | 13 977 | 6 128 | 5 638 | 2 222 |
| Egenkapital | 4 313 | 10 584 | 3 915 | 1 473 | −780 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 214 | 4 165 | 3 002 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Knut-Håkon Hermansen: Daglig leder
- Roald Stigen: Styrets leder
- Espen Aspenes: Styremedlem
- Kjell Bjørnar Størksen: Styremedlem
- Vegard Borgen: Styremedlem
- Knut Jarle Aspenes: Styremedlem
- Sindre Nyborg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Holtbrekka 7, 5200 Os
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 16.01.2017
- Aksjekapital: 1 936 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Revisor: [COLLEGIUM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/988782041-collegium-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT OS AS](https://www.norscout.com/no/company/812830732-ecit-os-as)
- Størrelse: Nr. 747 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av oljerelaterte produkter og tjenester, samt virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller på annen måte og eie aksjer og andeler i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000538807&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 15.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000881117&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 15.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000881118&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 11.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000784795&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 11.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000784794&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 29.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000720406&sokeverdi=918488081&spraak=nb)
- 29.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000720407&sokeverdi=918488081&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MARINE CONSTRUCTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/963291698-marine-constructions-as) | Bjørnafjorden | 11 | 279 mill. kr | +1,2 % |
| [LINE TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/993019151-line-tools-as) | Bjørnafjorden | 7 | 10,2 mill. kr | +38,4 % |
| [BROCO AS](https://www.norscout.com/no/company/926561650-broco-as) | Bjørnafjorden | - | 6,08 mill. kr | +12,9 % |
| [SEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/818708882-seim-as) | Bjørnafjorden | - | 4,85 mill. kr | +51,5 % |
| [MARCK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994443550-marck-invest-as) | Bjørnafjorden | - | 4,07 mill. kr | +12,6 % |
| [ELCONAR AS](https://www.norscout.com/no/company/991122966-elconar-as) | Bjørnafjorden | - | 3,49 mill. kr | +12,2 % |
| [HÅVARD ÅDLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/996597644-havard-adland-as) | Bjørnafjorden | - | 3,46 mill. kr | −21,8 % |
| [MTC AS](https://www.norscout.com/no/company/927733838-mtc-as) | Bjørnafjorden | - | 1,98 mill. kr | +13,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.07.2026.
