---
title: "MALERSERVICE - VAN MALSEN AS (918489932): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALERSERVICE - VAN MALSEN AS i Rennebu hadde 1,84 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jarno Van Malsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918489932-malerservice-van-malsen-as"
---

# MALERSERVICE - VAN MALSEN AS

Maler- og glassarbeid · Rennebu

- Org.nr: 918 489 932
- Daglig leder: Jarno Van Malsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,84 mill. kr (+43,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 325 710 kr (Margin 17,7 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 47,0 % (meget god). Opp fra 37,9 % i 2024
- Likviditet: 2,92 (meget god). Opp fra 2,65 i 2024
- Soliditet: 65,8 % (meget god). Opp fra 62,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 75,0 % | 3,2 % | 37,9 % | 47,0 % |
| Driftsmargin | 14,9 % | 33,4 % | 1,3 % | 12,4 % | 17,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 156,1 % | 8,2 % | 59,1 % | 72,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,75 | 1,25 | 2,62 | 2,65 | 2,92 |
| Soliditet | 73,5 % | 20,3 % | 61,8 % | 62,2 % | 65,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 3,9 | 0,6 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 580 | 2 145 | 1 581 | 1 282 | 1 839 |
| Driftsresultat | 235 | 717 | 20 | 159 | 326 |
| Årsresultat | 182 | 557 | 14 | 120 | 251 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 33,4 % | 1,3 % | 12,4 % | 17,7 % |
| Sum gjeld | 263 | 732 | 124 | 195 | 298 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 122 | 1 514 |
| Finansresultat | - | - | - | −5 | −3 |
| Resultat før skatt | 233 | 715 | 16 | 154 | 322 |
| Anleggsmidler | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 986 | 917 | 325 | 517 | 870 |
| Sum eiendeler | 992 | 919 | 325 | 517 | 870 |
| Egenkapital | 729 | 187 | 201 | 321 | 572 |
| Kortsiktig gjeld | 263 | 732 | 124 | 195 | 298 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jarno Van Malsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rennebuskogen 173, 7397 Rennebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 16.01.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 824 av 1 369 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maling og murpuss, og det som naturlig ligger under dette. Selskapet kan i tillegg gjennom aksjer og andeler investere i øvrige selskaper.

## Kunngjøringer

- 24.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000077761&sokeverdi=918489932&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOLDEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/932532417-holden-maskin-as) | Rennebu | - | 1,92 mill. kr | +35,6 % |
| [KSA MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998026423-ksa-maskin-as) | Rennebu | - | 1,59 mill. kr | −9,0 % |
| [J.HYTTEBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/933787435-j-hyttebakk-as) | Rennebu | - | 2,12 mill. kr | - |
| [RENNEBU ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927044056-rennebu-entreprenor-as) | Rennebu | - | 1,32 mill. kr | −26,3 % |
| [JE ULVIN AS](https://www.norscout.com/no/company/932250446-je-ulvin-as) | Rennebu | - | 2,68 mill. kr | +55,5 % |
| [TF MASKIN OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/923349766-tf-maskin-og-grus-as) | Rennebu | - | 1,1 mill. kr | −13,8 % |
| [HÅGENSTAD RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/989553313-hagenstad-ror-as) | Rennebu | - | 2,94 mill. kr | −3,5 % |
| [GRANA MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997370635-grana-maskin-as) | Rennebu | - | 828 565 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.05.2026.
